Skocz do zawartości

Cyrkulacja


mobi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niewiem czy w dobrym dziale umieściłem ten wątek, chodze od rana po postach i niemoge znajśc informacji na temat ustawienia (umieszczenia) wylotów filtrów wewnętrznego i zewnętrznego tak aby dobrze kupki zbierało. Aha i czy deszczownia jest praktyczna. Jeżeli został już poruszony taki temat to prosze o jakies odnośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura ssąca zewnętrznego i mechanik wewnętrzny po jednej stronie, rura wylotowa zewnętrznego po przeciwnej stronie. Mechanik skierowany oczywiście po długości akwa. Deszczownia to jak dla mnie zbędny bajer który zmniejsza przepływ przez biologa. Przepływ przez biologa też pomaga w cyrkulacji wody w calym akwarium. Przypominam że, nie ma uniwersalnego ustawienia i ustalenia, pod jakim kątem co ma być bo na to wpływa kilka czynników: wielkość akwa, długość akwa, ustawienie wystroju (kamieni), moce filtrów jakie posiadamy itd. Proszę przemyśleć dokładnie ustawienie wystroju, i po obraniu jakiś kryteriów, przygotować się na późniejsze korekty. To normalka, wszyscy to przerabiają, jedni załatwiają sprawę cyrkulacji dość szybko, a inni walczą do dziś, jak znani posiadacze wielkich zbiorników : Barian, G.Pająk, Misyo, itd. Cyrkulacja wody w akwarium, to podstawowy problem Malawistów, których duże zbiorniki i dorosła obsada, wymagają ciągłych korekt w ustawieniach, w ten sposób zdobywają wiedzę i doświadczenie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak: mam jako napęd mechanika mocną pompę Grundfosa 25-60 - 3500l/h, wlot i wylot po przeciwnej stronie akwa, do tego trzy razy TetraTec EX1200, teoretycznie każda ok 1200 l/h, praktycznie jakieś 700 aktualnie, wloty i wyloty również ułożone po przeciwnej stronie. Można powiedzieć, że razem ok 5600 l/h.

Niestety dla akwarium 200x60x70h to za mało :!:


Dlatego założyłem ten wątek: http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=16&t=4765


Nie napisałeś niestety jakie masz akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Zamieszczone przez mobi Zobacz posta

O to mi chodziło dzięks

Witam

A jesli do opisanego wyżej zestawu posiadam jeszcze cyrkulator to gdzie go umieścic ??



...w odniesieniu do postu nr4 to falownik ( bo o to Ci chyba chodzi) umieść naprzeciwko zasysu filtra zewnętrznego i wewnętrznego aby właśnie "dmuchał" w ich stronę. Oczywiście metodą prób i błędów ustawisz to dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.