Jump to content

Problem z "samica" saulosi

Zabir

Recommended Posts

Witam!!!

Ostatnimi czasy zdalem sobie sprawe z problemu w akwarium. Mianowicie niby mam 3 samce i 5 samic, ale nigdy nie widzialem aby jedna z samic nosila mlode. Jest najwieksza z samic, wyglada identycznie jak pozostale, czyli nic by nie wskazywalo na to ze to jakis mieszaniec, ale ma atrape jajowa(wiem ze tak maja tez dominujace samice)i ostatnie kilka dni ciagle leje sie z dominujacym samcem. Podczas walk nie zmienia sie jej zolty kolor, nie ciemnieje ani nic w tym stylu, jedynie co to czarnieja jej pletwy na samych krawedziach, ale to tez tylko podczas walki.

Co o tym sadzicie?

U mnie często zdarza się, że "dominująca" samica leje sie z innymi i to równie agresywnie.

Czester ale chyba z innymi samicami?

Czy zdarzało Ci się że biła sie ze swoim samcem?

mnie zasnatania fakt, ze ta samica jeszcze ani razu nie inkubowala.

"Samica" ma ponad 2 lata.

Wiem ze dominujace samice moga miec atrape, dlatego tez myslalem ze dominujaca to tak latwo nie da sie uwiesc:) no ale chyba 2 letnia abstynencja to chyba nie jest normalne?

Tak sie zastanawiam czy bylo by mozliwe aby to byl jakis kundel, ktory jest ludzaco podobny do inny samic

U mnie często zdarza się, że "dominująca" samica leje sie z innymi i to równie agresywnie.

Czester ale chyba z innymi samicami?

Czy zdarzało Ci się że biła sie ze swoim samcem?

Szczerze to nie potrafie odpowiedzieć bo nie pamiętam ale np z samcem rdzawego i teraz z perspicaxami leje sie bez przerwy.

Zabir zapodaj fotke

Edit: obojniak:) raczje nie;)

Szczerze to nie potrafie odpowiedzieć bo nie pamiętam ale np z samcem rdzawego i teraz z perspicaxami leje sie bez przerwy.

u mnie samice redów, czy kiedyś saulosi również podskakiwały do samców innych gatunków, ale nigdy nie widziałem właśnie aby z samcem własnego gatunku toczyła boje.