Skocz do zawartości

Sprzęt do akwa 160 l


misiek80

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatni czas czytałem to forum i pisałem posty. Dzięki informacjom, które znalazłem na stronie KM oraz dzięki Waszym odpowiedziom na moje pytania mogę powoli zacząć przygodę z małym malawi. Ato na co się zdecydowałem:

Akwarium: 100x40x40 = 160 l.

Pod akwa styro albo mata.

Dno:

- na dno styro o grubości ok. 1-2 cm (odległość od przedniej i bocznych szyb ok. 1 cm żeby nie było go widać),

- kamienie: jakieś ciemne - serpentynit lub łupek filytowy,

- piasek budowlany.

Tło: dzięki kilku Waszym artykułom, które znalazłem na forum KM spróbuję zrobić sam z cr 65

Filtry: I TU MIAŁEM NAJWIĘKSZE DYLEMATY (chcę żyby było i cicho i czysto)

- wewnętrzny:

Aqua szut Turbo N 750, wyd. 750 l/h, + filtr do oczek wodnych (gąbka aqua szut)

- zewnętrzny:

Eheim Profesionel 2226 Plus, wyd. 950 l/h + prefiltr.

Na pierwszą warstwę wkładów gąbka (około 5 cm grubości), reszta zasypana ceramiką.

Oświetlenie:

- sylvania aquastar (T8, 30 W, 10000 K, długość 895 mm)

albo

- narva nature (T8, 30 W, 6.000 K, długość 895 mm)

Miejsce na drugą świetlówkę chyba zostawię puste, bo ni emam pomysłu co tam wsadzic.

Grzałka: 100 W

Obsada akwa:

1. Iodotropheus sprengerae (Rdzawy) 1+3

2. Pseudotropheus Saulosi 2+4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z mechanikiem mam największy problem bo jest tego sporo:

- fluval 4+ 1000 l/h

- weipro TC-800 1000 l/h

- aqua szut turbo n750 750 l/h

- aquaEl turbo filter 1100 1000 l/h

- aqua medic powerfilter pf-1000 1000 l/h

Wstępnie zdecyzodwałem się na tego szuta bo podobno jest cichutki, a moja akwa będzie stało w sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluval ok, weipro ok, aqua szut 750 i aquaEL nie bardzo a ostatniej niestety nie posiadalem. Jesli chodzi o weipro bo teraz takiego sprzeta mam w akwa to spokojnie da sie zasnac. Koledzy polecaja C resuna tez podobno fajna sprawa wiec moglbys go sobie dopisac do listy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych mam Szuta i AquaMedica. Szut jest bardzo cichy, to fakt, ale do Twojego akwa moim zdaniem za słaby. Zwłaszcza, że planujesz tło z cr. Ja bym pakował min 1000l przepływu. Jak już Ci napisałem, obecnie mam Aquamedicę o wspomnianym przepływie i jest ok. Nie ma pralki, rybom nie przeszkadza wylot z pompy (nie jest za mocny), a woda jest kryształ. No i to, co Ciebie interesuje - jest moim zdaniem bardzo cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.