Jump to content

KARłOWATOŚĆ RYB


pepe

Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciałbym rozpocząć rozmowę, i się czegoś dowiedzieć. A więc sprawa wygląda tak. Na początku zabawy z pyszczakami, miałem akwarium 112 l a w nim pływał małe stadko saulosi. Gdy ryby dorosły i wszystko się wyklarowało, odłowiłem samice inkubującą i przerzuciłem ją do innego zbiornika. Tam małe rybki sie pomału rozwijały. Niestety rybki dosyć szybko dorastały i pojawił się problem co z nimi dalej zrobić. Sprzedałem to stare akwarium a za takie przejściowe posłużył mi zbiornik 70L. Wiem że to nie był najlepszy pomysł ale niestety. I tak w tym 70L pływały 20 sztuk takich ok 2 - 3 cm, i kilka większych osobników. Kiedy już duże akwa było przygotowane udało mi się odłowić 1 samca i 4 samice i przeniosłem je do nowego zbiornika, reszte zhandlowałem. Podczas mojej pierwszej hodowli gdzie liczba osobników była adekwatna do wielkości zbiornika ( 112L) teraz widzę że saulosi nie jest w tym rozmiarze w jakim była podczas pierwszej hodowli. Samiec jest wybarwiony, samice też mają ładny kolor tylko zastanawia mnie czy i wzrost się przypadkiem nie zatrzymał.

Pytam was malawiści czy spotkaliście się już z czymś takim?

Link to comment
Share on other sites

Może karłowatośc to efekt chowu wsobnego, a nie trzymania w 70l kotniku. Te pierwsze salousi, kupiłeś za jednym razem, z jakiegoś pewnego źródła? Tutaj na forum są różne opinie na ten temat, ale moim zdaniem rozmanażanie rybek co do których nie mamy pewności o ich pochodzeniu, jest nieco niewporządku wobec tych którym je sprzedajemy. Co innego ryby z odłowu lub F1, czy dobieranie samców i samic z różnych, ale pewnych źródeł. Mi się w takie rzeczy nie chce bawić, więc choć samiec usisya (zdjęcie na avatharze) ciupcia jak szalony, to samic nie mam zamiaru odławiać. Zresztą potem i tak bym pewnie miał problem ze sprzedażą młodych, bo to jednak nie salousi, :)

Link to comment
Share on other sites

Czy ryby były z pewnego źródła to trudno powiedzieć, ale były zdrowe i nie dawały powodu do niepokoju. A wyłapałem tą samice bo chciałem sprawdzić jak to wygląda. Teraz już nie odławaiam chyba że w jakimś konkretnym celu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.