Skocz do zawartości

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...


sabotage

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowiscie miałem 10 Demasoni(młode rybcie, obsada w akwa plywa od jakis 2 tygodni), trzy dni temu zauwazylem, ze Demasonek jest 9 :cry: . Wyszedlem z zalozenia ze jedna na pewno sie gdzies skryla... Mijaja kolejne dni, Demasonek wciaz jest 9... Na 99% nie ma jej za tlem wewnetrznym (spedzilem jakies 2h wlepiajac oczy zza tlo), mozliwe jest, zeby wyparowała? :P Moze utknela gdzies w skalach?? :arrow::( Co proponujecie "rozbierac" akwa w poszukiwaniu maleństwa(tlo,skaly) czy poczekac jeszcze kilka dni(moze byc za pozno :roll: )??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuscil szukanie 'malucha'. Nie ma sensu. Raczej juz masz 9 demasonek. Wnioskuje, ze demasonki plywaja w ogolnym razem z 'doroslymi' rybkami innych gatunkow.

Kiedys wpuszczalem protomelasy (ok. 3cm) do duzego akwa. I zostaly potraktowaneprzez mieszkancow jak pokarm. Kiepski widok samca yellow z wystajacym ogonkiem z pyska. :(

Ale tak bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj po 1 musisz sobie powiedzieć co ci to da że wszystko robierzesz :?: :?: :?: jeżeli ich nie widzisz to albo są albo ich nima :wink: masz pokrywe ? bo mogły ci wyskoczyć z akwa.



..a wlasnie i "tu pies[w moim przypadku ryba] pogrzebany/a... Boje sie, ze budowle z lupka, sa niestabline i poprostu coraz czesciej sie zawalaja(tworzac swoisty rodzaj wiezienia, lub co gorsze walca :cry: ) Chcialem rozebrac akwa, zeby sprawdzic czy moja teza jest prawdziwa..


Co do pytania nr 2, mam pokrywe a miedzy pokrywa a lustrem wody szybe, wyskoczyc ze srodka, bardzo trudno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... DEmasonki maja 3cm Red-redy tez 3cm.. No i Hongi maja ze 4cm:P

O tym nie napisales - dlatego ja napisalem 'wnioskuje'.

Skoro jest to 'mloda' obsada - masz je od 2 tyg. jak piszesz. - Moze sa chore? Moze jakas choroba zaczela sie rozwijac?

Brales taki wariant pod uwage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że dla całej obsady opędzlowanie jednej zdechłej rybki to nie sztuka. Moim zdaniem są dwie opcje:

1) ryby zdychają lub są eliminowane przez mocniejsze osobniki (co w przypadku demasoni wydaje się być bardzo możliwe), a potem zjadane


2) twoja konstrukcja rzeczywiście jest felerna i rybki zostają zgniatane przez nią.


Rozbieranie zbiornika, bo zniknęła jedna rybka jest bez sensu, ale dałeś plamę z ułożeniem łupka, więc chyba będziesz musiał go jednak rozebrać dla bezpieczeństwa rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.