Jump to content

Non mbuna-nietypowe akwarium.

Recommended Posts

Będe stawiał takie akwarium akwariumzs6.png

I myślę o obsadzie... Nie wiem czy nie zmienić mbuny(maylandia estherae, labeotropheus trewavasae chilumba) na non mbune :D . Chciałbym, żebyście mi pomogli wybrać jakąś fajną obsadę, chcę 2 gatunki(wielosamcowo). Gatunki o których myślałem to:

Aulonocara hueseri

Copadichromis mbenji

Placidochromis electra

No i czekam na jakieś inne propozycje :wink:

Po pierwsze dlatego, że chciałbym wiedzieć jakiego gatunku mam młode pózniej a nie jakieś krzyżówki, a po drugie żeby samice też się troche między sobą różniły :wink: . A co powiecie o tych gatunkach Ctenopharynx nitidus, Protomelas taeniolatus? Któryś z nich się nadaje? Z tego co widzę to chyba ciężej będzie do takiego akwarium wybrać obsadę non mbuny niż mbuny...

Po pierwsze dlatego, że chciałbym wiedzieć jakiego gatunku mam młode pózniej a nie jakieś krzyżówki, a po drugie żeby samice też się troche między sobą różniły :wink:

Po pierwsze , nie wszystko złoto , co się świeci , czyli , nie każde aulonki , w odpowiednich warunkach się krzyżują.

To jedno wielkie uogólnienie o krzyżowaniu aulonocar.

Tak , są skłonne do krzyżówek , ale to mit , że samce bzykają wszystko co szare w akwarium :mrgreen:

U mnie pływały Steveni Hongi i Stuartgranti Cobwe i się nie mieszały ze sobą , mimo , że są z tej samej grupy.

Po drugie samice aulonek się też między sobą różnią, moje Stuartgranti , miały piękne błękitne przebłyski przy mocnym świetle.

Co do Ctenopharynx nitidus to o ile się orientuję , jest na czerwonej liście gatunków zagrożonych , może i można go zdobyć , ale może chodzić też o inną rybę o takiej nazwie.

A protomelas?

Za bardzo żywiołowy , jak dla mnie do baniaka min 150cm.