Skocz do zawartości

Zywienie Aulonocary maisoni pyszczaków Yellow.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z pyszczakami. Dotychczas wystarczały mi labeo, gurami, wielkopłetwy itp. Jednak po obserwacji pyszczaków u kumpla, stwierdziłem, że pyszczaki są bardziej "kumate" od pospolitych rybek. Obecnie mam Aulonocare i pyszczaki Yellow.

Dotychczas ryby karmiłem przede wszytkim mrożonkami. Nie wiem czy moje nowe rybki mogą dostawać również mrożonki. :?:

Za wszelkie porady będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Opublikowano

Artykułu o karmieniu Aulonocar daleko nie trzeba szukac :wink: 8)

http://tinyurl.com/y972ev


Dieta yellowów nie odbiega znacząco od diety Aulonek- sporo skorupiaków na pewno i caeruleusom wyjdzie na dobre.

Generalnie i w dużym skrócie, dla Twoich ryb odpowiednie będą wszystkie lekkie mrożonki, jak np. dafnia, cyklop, gammarus(dla dużych ryb), kryl (tez tylko dorosłym), od czasu do czasu artemia, uzupełniane lekkimi, roślinnymi pokarmami (nie żałuj spirulinki- ładnie podkreśla niebieski kolor Aulonocar).

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Sądząc po kształcie pyska obstawiam mieszańca aulonocary z saulosi lub aulonocary z cynotilapią, chyba że masz w akwa jeszcze jakieś gatunki.
    • Witaj.  Bardzo ładnie się komponuje wystrój zbiornika z tłem 🧨  Jeden z lepiej urządzonych zbiorników na forum. A to bardzo duży komplement.  Sądzę, że mogłeś wziąć po dziesięć sztuk z każdego gatunku. Zawsze miałbyś większe szanse na trafienie pasującego Ci układu. 
    • Witam serdecznie, 3 dni temu zakupiłem 7 saulosi do mojego zbiornika. Po powrocie do domu i dokładnemu przyjrzeniu się pod światłem zauważyłem że jedna rybka odstaje kolorystyką od innych   ( jest jaskrawo- żółta) Stąd moje pytanie czy aby napewno jest to saulosi? Mam pewne wątpliwości, lecz są to dopiero moje pierwsze kroki w kierunku malawi i możliwe, że jestem przewrażliwiony a rybka z czasem nabierze barw. Co myślicie? https://files.fm/u/4hctauc54r
    • Mam zagwozdkę z tą rybą albo jest to niestandardowo wybarwiony Chindongo Saulosi albo cynatolapia afra cobue bez pomarańczowego wybarwienie. Jakie jest wasze zdanie? Zastanawiam się czy nie jest to hybryda pomiędzy nimi dwoma bo miałem oba gatunki w zbiorniku.
    • Witaj👋 Cieszę się, że dołączyłeś do naszej społeczność i to od razu z pokaźnym litrażem👍 tak jak koledzy pisali, pochwal się sumpem, modułami i wszystkim co tam jeszcze udało Ci się stworzyć. Trzymam kciuki za baniak,  wrzucaj foty co jakiś jak ryby będą rosły🙂 Pozdrawiam!
    • Naprawdę ładne "malawi" 👏  Z biegiem czasu jak obrośnie glonem będzie jeszcze ładniejsze. Co do połączenia Rdzawych z Esterkami to może być różnie. U mnie takie połączenie funkcjonowało bez zarzutu.
    • Cześć!  Co do walorów estetycznych, wszystko zostało już napisane i optycznie faktycznie petarda.  Oko cieszy aż miło. Ale mam taką naturę, że się przyczepie😜. Kombinujesz w dobrym kierunku. Podnieś to rumowisko, i popracuj nad środkiem.  Jak ryby podrosną to będzie mało enklaw i zacznie się agresywnie robić.  Potnij środek, żeby ryby miały swoje miejsca. Taki układ jak teraz  będzie wypychał obsadę do przodu i na środek. Tam za bardzo nie ma się gdzie schować  i wraz ze wzrostem poszczególnych osobników zaczną się przepychanki o te bardziej odosobnione miejsca. Słabsze ryby ucierpią. Połączenie Rdzawych z Estherae u mnie wyszło blado. Spora różnica temperamentów i z Rdzawych zrezygnowałem, bo cierpiały mocno. Za to Esterki świetnie funkcjonują z Mainganono u mnie.  Ryby podrosną, poobserwujesz,  pokombinujesz,  coś tam pozmieniasz i będzie super. Powodzenia 👍
    • Cześć Bardzo ładnie prezentuje się ten zbiorniczek. Ciekaw jestem tematu dotyczącego modułów w dziale DIY   Pozdrawiam 🍻
    • Dziękuję wszystkim za miłe słowa.  Postaram się odpowiedzieć łącznie: piasku było nasypane na wysokość kratki trawnikowej, czyli na 4 cm. Trochę się podniosło, bo te małe kamienie nieco się zagłębiły i go wypchnęły, ale przede wszystkim panowie kopią te swoje dołki i wyrzucają piasek na szybę. Jak zrobię porządek to się wyrówna, na jakiś czas.   Ten brązowy nalot łatwo się czyści, więc nie będzie problemu. No chyba, że się pojawi coś jeszcze, np krasnorosty. Ale od tego mam mbuna.   Rozumiem, że chodzi o to, że jest to odmiana sztucznie wyselekcjonowana. Cóż, nikt nie jest doskonały, rezewuję sobie prawo do popełniania drobnych błędów. 😉 Chodziło mi o zachowanie równowagi kolorystycznej - nie chciałem mieć za dużo żółtego (to mam za dużo pomarańczowego🤣)  Dziękuję.   W projektowaniu sumpa inspirowałem się filmem pana Przemka Wieczorka na YT (Janusze akwarystyki) - pusta komora zrzutu, wolna przestrzeń pod mediami.  Napiszę o tym i wstawię zdjęcia w stosownym dziale.
    • Aaa i jeszcze jedno. Proponuję na takie wymiary dwa gatunki. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.