Skocz do zawartości

pomoc filtracja do 240 czy cos zmienic


bezsenny

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich jestem nowy chcialbym podziekowac wszystkim szalonym malawistom za tworzenie tego forum oraz pomoc jaka udzielaja "nowym" klubowiczom w prowadzeniu wlasnego malego jeziorka .A teraz do rzeczy moje akwarium to standardowa 240 czyli 120x40x50 (prosta) filtracja to tetra ex 700 wypelniona ceramika i jako wewn. aqva szut turbo 750 zamiast standardowego pojemnika posiadam zalozona gabke o grubych oczkach i tu pytanie czy cos zmienic narazie jest ok PROSZE O RADY I Z GORY DZIEKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuj parametry i przejrzystość wody. Biolog powinien wyrobić przy nieprzesadzonej obsadzie. Wewnętrzny też, aczkolwiek w jego przypadku musisz po prostu patrzeć czy masz przejrzystą wodę i czy nie zbierają ci się odchody na dnie. Jeżeli tak - pomyśl o czymś mocniejszym. Jaka jest docelowa obsada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I TU JEST PROBLEM moja osada to doslownie przyklad porazki ktora posiadam dzieki pewnemu znakomitemu sprzedawcy z gorzowa osada to 5x careulus ( 3 do 2) 1x elongatus 3x red red ( 1 do 2) 3x red blue (2 do 1) w tym moim zdaniem samiec socolofi 3x electra choc dla mnie to jakas aulonocara benshi 2x auratus (1 do 1 ) a i 3x zbrojniki niebieskie i jakies 50 mlodych armia swiderkow to wszystko trzymalem w 126 i do tego byly jeszcze livingstoni sprzedawca ktory w tak swietny sposob ulozyl ta osade posiada ta sama obsade w 126 u siebie tylko niewiem jak u mnie doslownie wszystko fruwa nie plywa a planowana to careulus 3 do 9 i jak wogole kiedys bedzie saulosi w gorzowie to saulosi 1 do 4 tylko jak zyje nigdy nie bylo pytanie czy ktos chce ktores z tych rybek bo mi ich szkoda a sprzedawca oczywiscie teraz ich nie chce nawet za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, Ci sprzedawcy. Może otworzymy dział na forum "ciekawe obsady sprzedawców"....

Koniecznie redukuj obsadę, dobrze chociaż, że wiesz, że jest źle. Na pewno jest za dużo tego wszystkiego, zwłaszcza jeśli chodzi o liczbę gatunków.


Co do filtracji - przy normalnej obsadzie, może da radę. Choć ten wew moim zdaniem jest za słaby. I jego bym wymienił, kubeł jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolalbym otworzyc watek ARANZACJE SKLEPOWE AKWARIUM MALAWI w jednym zoologicznym znajduje sie akwarium 200l a w srodku ok 150 malych pyszczakow podpisane jako MIX PYSZCZAKOW cena za 1 szt to 15 pln. dlatego tu pytanko czy ktos nie wziol by moich pysi przeciez to nie ich wina tylko mojej nieuwagi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tez miałem mega miks na początku przygody z malawi :roll: jak sie zapytałem ile moge miec gatonkow to powiedział i le chcesz ma byc kolorowo tyle ze zastrzegł ze tylko trzy dominujace gatunki beda sie rozmnażać :| a do tego ta moja 240 dawała rade przy mega przerybieniu na dwóch szutach z przepływem 600. moim zdaniem dadza rade twoje filtry. obsade wystaw na allegro za 1zł na 100% ktos sie zgłosi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.