Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czy mogę zamocować filterek wew. w akwarium poziomo przy dnie???łatwiej byłoby mi go schować(zasłoniłbym podłużnym kamolem),i drugie pytanko czy grzałkę mogę schować w piasku??

Opublikowano
czy grzałkę mogę schować w piasku??
plastikową albo tytanową można, byleby nie była za blisko szkła ( nie może się z nim bezpośrednio stykać)
Opublikowano

grzałkę możesz zakopać bez problemu nie wiem jak w piasku ale w żwirze spokojnie u mnie przed baniakiem z malawi jak miałem żwir zawsze maiłem grzałki zakopane tylko grzałki miałem takie jakby z grubego plastiku pleksi z zakończeniami z grubszego tworzywa nie maiłem szklanych także nie wiem jakby sie zachowały szklane... choć na instrukcji napisane jest aby grzałkę umieścić w takim miejscu aby swobodnie woda przez nią przepływała ...

Opublikowano
choć na instrukcji napisane jest aby grzałkę umieścić w takim miejscu aby swobodnie woda przez nią przepływała ...

no mże nie tyle przepływała przez nią :wink::D ale aby woda ta rzałkę swobodnie obmywała i pobierała ciepło

Opublikowano
choć na instrukcji napisane jest aby grzałkę umieścić w takim miejscu aby swobodnie woda przez nią przepływała ...

no mże nie tyle przepływała przez nią :wink::D ale aby woda ta rzałkę swobodnie obmywała i pobierała ciepło



no właśnie to miałem na myśli źle to może ująłem :wink:

Opublikowano

Ja bym tam grzałki nie zakopywał. Ryzyko uszkodzenia znacznie wtedy wzrasta (rysy, przypadkowe stłuczenie itp.), a jak pęknie szkło możesz ugotować ryby, uszkodzić instalacje elektryczną itp. Już lepszy pomysł z tym filtrem w poziomie , ale też ma poważne minusy - będzie się zapychał. Proponuje przemysleć dekoracje i maskować cały sprzęt w pionie.

Opublikowano

Pomijając czy grzałka jest z plastiku, szkła czy nawet tytanu wydaje mi się że zakopanie jej w podłożu ogranicza jej wydajność a co za tym idzie oczywiście większe koszty zużycia energii. A jeśli chodzi o filtr pewnie ze można położyć go w poziomie tylko jak powiedział sabotage możne zapychać się piaskiem po prostu oprzyj gąbkę na jakimś płaskim kamieniu i zapychanie masz z głowy.

Opublikowano

Zakopywanie grzalki to zdecydowanie zly pomysl nie mowie juz o tym ze np kamien podkopany przez pyska moze spasc na nia i zbic szklo a wtedy z rybkami bedzie mozna sie pozegnac :(

Opublikowano

Przesadzacie z tym ryzykiem. Po pierwsze nie widzę możliwości zbicia zakopanej grzałki - skały w końcu mają być tak ułożone, żeby nie spadały przy byle podkopaniu, bo pal licho grzałkę, ale jak taki kamień łupnie w dno, to powódź w domu murowana. Po drugie, nie wiem, czy to tylko ja miałem więcej szczęścia niż rozumu, ale przez nieodpowietrzony filtr grzałka chodziła zanurzona tylko końcem szkła, a kiedy filtr ruszył i nagle zalał ją wodą... wielkie bum, pełno dymu, a szkło z filtra wyciągałem jeszcze pół roku później... Ryby przeżyły, mnie też prąd nie zabił (miałem akurat ręce w wodzie), nawet korków nie wywaliło.

Oprócz argumentu o zmniejszeniu wydajności, podałbym jeszcze jeden. Większość grzałek nie jest przystosowana do pracy w pełnym zanurzeniu. Jeszcze parę lat temu Jager nie zalecał takiej pracy, bo ponoć o ile elementy samej grzałki są wodoodporne, to o kablu nikt nic nie wiedział, nikt nie sprawdzał, a co za tym idzie - nie dawał gwarancji.

Co do poziomego ustawienia filtra - nie widzę różnicy, czy będzie zasysał znad dna w pozycji pionowej, czy poziomej... Jeśli odległość od piasku będzie taka sama, to tak samo szybko będzie się zapychał.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.