Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
A po co żywica?


Mi się tez wydaje że żywica jest nie potrzebna trochę drogi interes. Proponował bym sklejkę szalunkową jest wodoodporna i kilka warstw jakiegoś bardzo dobrego wodnego lakieru. Nie wydaje mi się by coś takiego miało się "wypatrzyć" poza tym pokrywa nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą. A sklejka szalunkowa nadaje się nawet na duże baniaki czego dowodem są koledzy z Dani lub Niemiec a nawet USA, po kilku latach kontaktu z wodą nic się nie dzieje z tym drewnem, oczywiście trzeba odpowiednio zabezpieczyć sklejkę ale jak już powiedziałem na pokrywę lakier wystarczy.

Opublikowano

Ale po co wchodzić w koszta....to czy to z czasem będzie do (cenzura) :mrgreen: .....a zabawa z lakierem może być....chociaż to i tak nie ma sensu...po jakimś czasie lakier powoli zanika i pokrywa robi się czysta....więc nie widzę sensu go stosowania.

Z lakierem czy bez to samo z czasem wystąpi grzyb itp....

Można użyć impregnatu...bądź lkierobejcy 2w1 :mrgreen:

Opublikowano

WItam ,


jezeli chgodzi od strony technicznej ( stolarza ) to powiem ze sam mam pokrywe z płyty wiórowej 18 mm na akwarium 200x50 i jestem zadowolony , pokrywa kosztowala mnie 50 zł


jezeli chodzi o zabezpieczanie przed wilgocia to polegalo na ty m ze przesmarowalem waskie krawedzie silikonem bezbarwnym , bo akurat mialem , ofc krawedzie widoczne sa saklejone PCV 1mm


poprostu o pokrywe trzeba dbac , nierozlewac wody , zrobic w tylnych sciankach wentylacje , zeby parujaca woda miala ujscie, a nie skraplała sie na pokrywie :)


sklejke cienka 5mm odradzam sie powygina i wogóle nie ma stabilnosci jako konstrukcja a grubsza jest niopłacalna ,


co do płyty wiórowej 10mm albo 12 ten sam koszto co 18 mm a mniej kłopotu z oklejeniem i skreceniem w stabilna całosc

Opublikowano
A tak konkretnie, co jest nie tak? Pamiętam, że miałeś przeboje z oświetleniem, ale w końcu nie napisałeś co było przyczyną i jak to rozwiązałeś (a przydało by się dla potomnych)


Pomyśl, że za 600zł dostajesz pokrywe w której odstają części, trzeba się namęczyć żeby coś dopasować, są prześwity i czasem krawędzie od których można się poprzecinać... osobiście dziękuje:/



moja pokrywa wyszla ponad 600zl bodajze (130x35)


z oswietleniem okazalo sie ze elektornika padla


i tka jak napisal czester, wykonanie napewno nie jest warte swojej ceny


ostatnio na allegro pojawila sie jakas firma AQUADOR... maja pokrywy troszke tansze.. jak bede zakladal akwa to chyba zaryzykuje u nich, a AQUABORO pozostawie dla "frajerow"


pozdrawiam :)

Opublikowano

Tez mam pokrywe ze sklejki 12mm. Jak przesmaruje sie wszelkie możliwe krawędzie i dziurki silikonem to nie ma prawa napęcznieć. Ew. szyba na akwa albo wentylatorki jak kolegaq wyżej napisał. Co jak co ale IMO drewnopodobne pokrywy są najpiękniejsze.

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...
Opublikowano

odgrzewam troche temat ale na różny wymiar najlepsza jest taka pokrywa jak na zdj ,

sam takie pokrywy robię , zdają w 100% swoją powinność :P

czarna plexi gr od 2 mm

do tego moduł oświetleniowy z świetlówką

pokrywa klejona lub gięta

zapraszam do komentowania i pytań...

post-14581-14695716190807_thumb.jpg

post-14581-14695716191115_thumb.jpg

post-14581-14695716191557_thumb.jpg

post-14581-14695716192048_thumb.jpg

post-14581-14695716192376_thumb.jpg

Opublikowano

Powiem Ci że masz wielkiego minusa , a za to że jak już robisz pokrywę sam to nie jest ona funkcjonalna co nam bardzo ułatwia pracę w akwa. Chodzi mi że nie masz wieka pokrywy tylko mały otwór a co przy porządkach i innych pracach musisz ją zdejmować.Przynajmniej tak widzę na fotkach że jest zrobiona.




[300] Malawi

Opublikowano

tak zgadza sie, otwór jest tylko do karmienia. jeżeli chodzi o jakie kol wiek prace w akwa to pokrywę sie zdejmuje i nie widze tu żadnego minusa ...

przy oryginalnych pokrywach też nie ma szału z otworami ;)

i też przy większych pracach lepiej zdjąć pokrywę niż się męczyć...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.