Jump to content

Naturalna skała - podwieszanie.

Recommended Posts

W akwarium Jakuba jest taka podwieszana skała, zdaje się że przymocował ją do pokrywy, ale w jaki sposób nie pamiętam.

Jakbym chciał takie coś zrobić, dałbym chyba jakąś poprzeczkę między wzmocnienia wzdłużne lub poprzeczne np. kątownik aluminiowy i do niego podwiązał kamień/ skałe

Z mojej strony to tylko gdybanie, nigdy takiego pomysłu nie wcielałem w życie, ani nie rozmyślałem nad tym. No ale jak inaczej to podwiesić? Przykleić – klej zawsze może puścić i narobić kłopotu. Obwiązać – efekt będzie mizerny.

Czy zwykłą wiertarką, sam mam młot Boscha na sdsy, więc wchodzi we wszystko jak w masło, tutaj bardziej bym się bał, że mi się łupek rozpadnie :)

Ja myślałem żeby zrobić takie coś jak koszyk, z mocnej przezrozczystej żyłki i w niego włożyć kamień, i dopiero za ten koszyk powiesić na linach. Ale nie wiem czy to by się udało, i jakby wyglądało, chociaż jakby było w rogu akwa, i porosło by glonami to nie byłoby chyba widać tych żyłek...

Ja Bym próbował wiercić, albo przykleić do jakiegoś stelaża silikonem, i dodatkowo zabezpieczyć siatką z żyłki albo jeśli to czarny łupek jakąś inną siatką. Problem tylko taki, że na wiszącym kamieniu niekoniecznie porośnie obficie glon, chociaz okrzemki powinny się pojawić. Swego czasu zastanawiałem się nad tym samym i zdecydowałem sie zrobić tło z CR z podwieszaną skałą, gdyż powieszenie naturalnego kamienia było właśnie kłopotliwe. Alternatywnie jeśli kształt skały pozwala podwieś jak Jakub na liniie.

Marcin sam jestem czymś takim zaiteresowany rozmawiałem z moim znajomym który polecił żeby dowiedzieć się o wiertła typowe do kamienia a jako że piaskowiec jest miękki można by spróbować na początek zwykłą widią bez udaru

tylko że duża wilgoć jaka będzie występować, może mieć wpływ na - kamień, na śrubę - a masakra by była gdyby to upadło - wtedy modlić się aby nie uderzyło w szybę.