Skocz do zawartości

no3 pomocy


hardtofind

Rekomendowane odpowiedzi

Ty chyba nie czytasz ze zrozumieniem, więc pozwolę sobie przeliterować:


MASZ ZWALONE TESTY lub NIE UMIESZ ICH ROBIĆ lub Z TEJ AKURAT FIRMY NIE NADAJĄ SIĘ DO BADANIA NO3


bo nie ma bata, żebyś po 40% podmianie wody miał nadal no3 na takim samym poziomie jak wcześniej (przy wodzie w kranie NO3=0) - no nie da rady, pomyśl :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę - testy zooleka są dobre na NO2 na ph i wiele innych ale na NO3 są kompletnie do d... tzn do nieczego i do pomiaru tej wartości kompletnie sie nie nadają

mam znajomego który w paletkowni mierzył tez NO3 zoolekiem ale miał tez tetrę i jej uzywał równolegle z serą a NO3 mu skoczyło jak wyjechał i mu karmik automatyczny nawalił i to dosłownie bo nawalił pokarmu do akwa

wyniki wyglądały mniej wicej tak - coraz nizsze wartosci wynikaja ze stopniowych podmian ograniczenia karmienia + żywica:

Tetra = ponad 100 bo skala się skończyła Sera własnie koło 80

Terra = 100 Sera około 80

Tetra mniej więcej 70-80 bo w tetrze skala jest inna Sera około 80

Tetra = 50 sera dalej około 80 no może troche mniej

Tetra mniej więcej 30-40 sera spadła na około 50

Tetra Tetra mniej wiecej 15 sera nie wykryła obecności NO3


robiąc podobne próby przy innych okazjach to nam wyszło ze zoolek nagminnie [kupilismy tez nowy test zooleka dla porównaia ] przekłamuje do pewnego momentu zaniża wartosci tzn że albo nie wykrywa albo pokazuje dużo mniej niż jest a potem po przekroczeniu pewnego progu zaczyna przekłamywać w drugą stronę tzn pokazuje mniej niż jest naprawdę a co najgorsze że jak w wodzie jest syf to on dalej potrafi pokazac ż enie jest tak źle - ale i na to nie ma reguły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu: "promieniować" NO3 z kubełka jak najbardziej powinno, ponieważ po pierwsze to do tego on właśnie służy (ów kubełek) i naprawdę nie widzę potrzeby płukania wkładów - Panowie, tak na poważnie: poczytajcie o cyklu azotowym ciut więcej, bo ta porada jest nieadekwatna do potrzeb

Zgadzam się w 100%. Chodziło mi o to że jeżeli kubełek był zawalony kupami, bo nie ma prefiltra, to NO3 jest dozowane w większej ilości do wody przez duży przepływ, dlatego pytałem o prefiltr. Datego w akwa mamy mechaniki które zmniejszają ilość materiału do przerobienia. Dlatego odmulamy dno, aby nie było za wiele "ognisk promieniowania" NO2>NO3...

Inna sprawa że kolega ma testy do dupy i zawraca gitarę że po wymianie 40% wody nadal NO3 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na innych testach. Ja miałem JBL'a z allegro i pokazywały 100-120 w akwa, a kranówa 30. Potem zmierzyłem dwoma innymi i parametr okazał się w normie (20-30) (pomimo, że miałem swego czasu 30-35 ryb!)...

Polecam Nutrafin, czyli coś takiego:

http://allegro.pl/item462764161_nutrafi ... ublin.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.