Skocz do zawartości

Jak zabezpieczyc przed zwraciem/zalanie


Pan Pyszczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja szafka uniemozliwia mi zrobienie jakies konkretnej zabodowy pod kable, dlatego leza one z rodzielacza luzem na podlodze.

Nic sie poki co nei stalo,ale wole to jakos zabezpieczyc.

W razie gdyby woda zalala ten rozdzielacz, co najlepiej wykorzystac aby wylaczyl w odpowiednim momencie caly uklad?


Chcialbym cos niezawodnego za nie wysoka kase i najlepiej z instrukcja gdzie to kupie? Castorama? Allegro?


Dziekuje serdecznie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.. ostatnio mam tez jakies zdolnosci do wybijania korkow w calej klatce :lol: zdazylo mi sie raz ze woda z obudowy podczas sciagania jej zalala mi przedluzacz do ktorego jest wszystko podpiete.. bylo jedno wielkie BUM...i cisza... godz 21 w niedziele... ciemno...wybilo moje bezpieczniki w calym mieszkaniu, pozniej na klatce glowny... :wink:

w poniedzialek prad juz wrocil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie o to chodzi. tu by sie musial danielj odezwac, czy jest jakas mozliwosc podpiecia przedluzki do ktorej jest caly sprzet akwarystyczny podpiety, do jakiegos bezpiecznika.. zeby sprzet wybijalo a nie cala instalacje w klatce.

danielj. wystap ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zrób tak jak ja: poszedłem do taty i powiedziałem: taaaaaaaaaaaaaaatoooooooooooooooo zamocuj mi 12 gniazdek w szafce na akwarium :mrgreen:

- po co ci 12 gniazdek?

- potrzebne

- to wiesz co, znieś sobie tą starą tablice z bezpiecznikami ze strychu to Ci to podłącze na niej

- ok :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_6203.JPG

IMG_6204.JPG

IMG_6205.JPG

IMG_6206.JPG


ja mam tak nad akwa

i nie śmiać się że wygląda to nieprofesjonalnie, bo i tak będzie schowane pod pokrywą...

po prawej stronie jest bezpiecznik główny (wyłącza wszystkie urządzenia w akwa) a potem to juz opisane bezpieczniki do każdego z gniazdek na tym panelu podłogowym :P


powiem tak - elektrykiem nie jestem, ale w skrzynce mam zmostkowane uziemienie i doprowadzone na jednym drucie do wszystkich kontaktów - tak samo na drugim mostku zero

jedynie faza przechodzi przez bezpieczniki... nalezy pamiętać że bezpiecznik ma wejście i wyjście - tak usłyszałem od fachowca i to z zasadzie wszystko co się dowiedziałem - resztę wymyśliłem - każdy kabel z fazą idzie oddzielnie ze swojego bezpiecznika do danego kontaktu...


cóż za wygoda - bez odłączania kabli z kontaktów rozłączam poszczególne urzadzenia switchem przed serwisowaniem... :wink:

może komuś to pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.