czester_ Opublikowano 16 Października 2008 #11 Opublikowano 16 Października 2008 Zeby was nie okłamac... nawet raz parametrów nie zmierzylem. No dzis jakos jedynie mnie napadło. Bylem u kumpla, pożyczyłem słoik, zeskrobałem kilka gródek trawnika i wrzuciłem na żywca do akwarium. Jak sobie przypomniałem to dodawałem symfonii i tyle. Jedyne co dziwne brałem pedzelkowate 2-3 centymetrowe zielone, a w akwa mam centymetrowe bordowe:P Mnie interesowało jedno, mianowice czy idzie glona odsadzic. Wnioski są proste... idzie:D Z czystym sercem moge powiedziec ze jak podobaja wam sie jakies glony to weźcie zeskrobnijcie troche i wrzućcie do akwa. One są idealne do malawi i raczej problemów z aklimatyzacją nie mają. Szczerze mówiąc, akurat parametry najmniej mnie tu interesowały. Ba, wogóle o nich nie myślałem:) Zobaczylem glonsko i je wrzuciłem do akwa ot cała sztuka:P
mutra Opublikowano 17 Października 2008 #12 Opublikowano 17 Października 2008 ja mam taki problem z krasnorostami że okresowo pojawiają się na wylocie filtra a potem zanikają i nie mogę uchwycić prawidłowości wg której to się dzieje
mac Opublikowano 21 Października 2008 #13 Opublikowano 21 Października 2008 czy ktos z was wie jak zwalczyc albo poprostu zwalczyl szantransje, walcze z nimi co podmiane wody, a te wracaja ze zdwojona sila, wyglada to nie estetycznie, pyski czasami je podskubuja, ale efektu nie widac. Sluszalem juz rozne opinie wlacznie z wpuszczeniem jakiejs odmiany slimaka badz glonojada ( to ostatnie wywolalo u mnie lekki usmiech ), ale to malawi wiec takie numery odpadaja
labeo1 Opublikowano 22 Października 2008 #14 Opublikowano 22 Października 2008 Szatransji większość zwierzaków nie je, jedynie kosiarki je wcinają ale tylko jak glon ledwo odrasta od kamienia jak jest już duży to też nie za bardzo (a i to była dyskusja czy kosiarki w ogóle jedzą szatransje czy nie, u jednych na tak u innych na nie ) Ze znanych prawd: szatransjom sprzyja: twarda woda, ruch wody, nadmiar DOC. Ogólnie jest to najmniej lubiany glon (u rośliniarzy) bo tak naprawdę nikt do końca nie wie właściwie jaka jest przyczyna występowania (mierzalna) u jednych jest u innych przy tych samych parametrach wody nie ma.
yaro Opublikowano 22 Października 2008 #15 Opublikowano 22 Października 2008 czy ktos z was wie jak zwalczyc albo poprostu zwalczyl szantransje, kurcze , my walczymy aby je mieć ale to malawi wiec takie numery odpadaja właśnie - może warto się z nich cieszyc a nie z nimi walczyć?
romekjagoda Opublikowano 22 Października 2008 #16 Opublikowano 22 Października 2008 Czester dziś jeszcze walę do zoologa po jakieś kurna kępki glonów jestem już zdesperowany!
czester_ Opublikowano 22 Października 2008 #17 Opublikowano 22 Października 2008 U was w brukseli poprostu klimat nie ten:P
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się