Jump to content

Inni mieszkancy malawi...


weed

Recommended Posts

Mnie ostatnio nurtuje taka oto sprawa... Malawi jako jezioro tropikalne NA PEWNO obfituje w gatunki różniastych zwierząt(już widze te setki gatunków mięczaków i skorupiaków grzebiących w piasku... bo przcież tym sie głównie nonmbuny zywią przeca nikt im tam Malawi Mix czy cos takiego nie sypie) natomiast informacje mozna znalezc tylko o gatunkach ryb... a ja bym chcial odtwozyc "wierniej" biotop malawi (powiedzmy wyżej przeze mnie poruszony litoral piaszczysty z aulonkami)... ale jedyne co na ten temat mozna znalezc to gat. ryb i info o tym ze ma byc piach ...jeszcze wiecej piachu i pH powyzej 7.6... i to ma byc biotopowe akwa? To tak jakby do akwarium wpuscic płotke sypnąć żwiru zalac wodą z kranu i powiedzieć że ma sie biotop "polskich jezior";) ...a gdzie reszta... i tutaj moje pytanie czy ktos ma informacje o innych mieszkancach tegoż jeziora(szczególnie interesują mnie ślimaki) dostepnych na rynku... bo na razie (niestety niebiotopowo) beda mi chyba musialy wystarczyc swiderki...

Obawiam sie tez ze tamat przeze mnie poruszony jest chyba nierealny. pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

na razie (niestety niebiotopowo) beda mi chyba musialy wystarczyc swiderki...No i tutaj jesteś w błędzie :mrgreen:

Świderki występują w Malawi , zostały tam prawdopodobnie przywleczone , ale żyją tam na pewno:)

Nie pamiętam kto , czy Pan Szulc , czy Pawlak , opowiadał o tym , ze grzebiąc w piasku nad Jeziorem , widział świderki:)


Poza tym są i kraby , sumy, są i Malawijskie "sardynki".

Link to comment
Share on other sites

weed jeżeli chciałeś być oryginalny to raczej Ci nie wyszło, jeżeli uważasz ze biotopowe akwarium to tylko takie w którym są wszystkie zwierzęta występujące w danym akwenie to życzę powodzenia. Ja proponuję przeczytać sobie gdzieś w internecie co oznacza termin -"akwarium biotopowe" i zobaczysz że nie chodzi o toco się tobie wydaje.

Łączenie niektórych stworzeń w akwarium po prostu jest niemożliwe. W końcu nie chodzi o to aby razem z mbuną czy non mbuną wpuścić drapieżniki aby obserwować jak wygląda polowanie jednej ryby na drugą.

Więc pozbądź się swojego przekonania ze akwarium biotopowe to tylko takie które idealnie odtwarza warunki naturalne zbiornika bo jest to niemożliwe.

Link to comment
Share on other sites


Łączenie niektórych stworzeń w akwarium po prostu jest niemożliwe.


Dokładnie tak

W Malawi żyja np sumy i to nawet żyjące np w symbiozie z pyszczakami np P. Crabro, ale co z tego ... takie sumy dorataja spokojnie do ponad metra długości ... wpuscisz go do akwa z Crabro ?

W malawi sa kraby i to przepiekne, niestety w normalnym akwa z rybami ich nie utrzymasz.

Jedyne co poza rybami masz szanse w malawi mieć to slimaki Nertina i idzie je nawet dostać w Polsce z tymże kosztują tak 6 - 10 zł sztukaa

Bym zapomniał w Malawi tez zyja krokodyle i hipopotamy i wcale nie żartuję ... masz tak duże akwa aby odwzorowac wiernie biotop

Link to comment
Share on other sites

wracając do krokodyli to właśnie chyba się da je trzymać z krokodylami - gdzieś na naszym forum był taki link do takiego akwarium w którym pływał krokodyl i wokół niego pływało mnóstwo pyszczaków, tyle tylko że sam zbiornik był większy niż moje mieszkanie :/ ale kolega może ma możliwości a my go tu ograniczamy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.