Skocz do zawartości

NARVA OCEANIC COLOUR+NARVA OCEANIC NATURE CZY BLUE


Tony

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM KOLEGÓW

DOTYCHCZAS W MOIM ZBIORNIKU ZAINSTALOWANE MIAŁEM 2X NARVA OCEANIC KOLOUR T8, ALE POD WPŁYWE TEGO FORUM ZAKUPIŁEM NARVA OCEANIC BLUE ORAZ NATURE, ALE PO ZAMONTOWANIU WIDOK MOJEGO AKWA DALEKO ODBIEGA OD TEGO CO SOBIE WYOBRAŻAŁEM PATRZAC NA PRZYKŁADY W KLUBOWEJ GALERI Z TYM SAMYM ZESTAWEM SWIETLÓWEK.

NAJGORSZE WRAZENIE ROBIŁA SOCZYSTA NIEBIESKA POŚWIATA ORAZ NIE SPECJALNE KOLORY RYB(A MIAŁO BYĆ NIBY ODWROTNIE) PRZYKOMBINOWAŁEM INNY UKŁAD, MOJA STARA OCEANIC COLOUR+NOWA NATURAL I JEST DUŻO LEPIEJ TYLKO:

1-W JAKIM UKŁADZIE KORZYSTNIEJ,KTÓRA Z PRZODU,BO PO TYCH WSZYSKICH PRZEKŁADKACH JUŻ MI SIE WYDAJE WSZYSTKO JEDNAKOWE

2-CZY JAK Z TYŁU JEST COLOUR NIE OSŁABI WZROSTU GLONÓW NP NA TLE LUB CAŁYM AKWA

3-JAKI EWENTUALNIE INNY ZESTAW SWIETLÓWEK PROPONUJECIE(NAJLEPIEJ KOMBINACJA Z TYMI KTÓRE JUŻ POSIADAM) BY ŁADNIE WYBARWIŁO MAINGANO, RED RED, YELLOW PODŁOZE:PIACH KWARCOWY,SKAŁKI: SERPENTYNIT,TŁO: CZARNE, AKWA: 150X50X50

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to wyłącz Caps Locka :-)


Miałem przez kilka dni Narva Blue w zestawie z Aqua Glo (Hagen) i efekt był koszmarny (Aqua Glo na przodze, Narva z tyłu). Narva zupełnie nienaturalnie wybarwia ryby niebieskie, czyli np. maingano. U mnie wyglądały jak duże neony- dosłownie świeciły :-) Z kolei saulosi (coral) w jej świetle były bez wyrazu, wręcz szare.

Mam teraz zestaw Power Glo (przód) i Aqua Glo (tył) i efekt jest bardzo dobry - światło jest białe (takie akurat lubię), a wybarwienie ryb naturalne i bardzo dobre. Glony jakoś sobie rosną (głównie na szybie, choć już widzę zakwity na kamolach).

Ja bym się nie sugerował wyglądami zbiorników w galeriach, bo bardzo często kolorystyka jest przekłamana za sprawą złych balansów bieli. Niestety tutaj trzeba na własne oczy (i najlepiej we własnym zbiorniku) przekonać się jak dana konfiguracja wygląda.


Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również witam

po pierwsze wyłacz Caps Locka naprawe nie trzeba tu pisać wszystkiego duzymi drukowanymi literami, wiekszosć z nas całkiem dobrze czyta, coprawda nie zawsze ze zrozumieniem :wink: ale w takim wypadku i duże litery nie pomogą


Co do Twojego rozczarowania to oswiatlenie baniaka jest tylko i wyłacznie kwestją gustu, a że raz o gustach się nie dyskutuje a dwa prawie każdy ma ciut inny to kazdy poradzi ci coś innego w zalezności co mu się podoba ... a to ma się podobać Tobie a ni mi lub innemu klubowiczowi zwłąszcza że Twoim pyszczaka najczęściej zwisa jakie świtlówki im swiecą.


Tak ze kombunuj przestawiaj, a jedyna rada to taka ze dobór na zasadzie zmieniasz rury zapalasz o coś nie pasi, od razu zmieniasz zapalasz i tak w kółko to się zapetlisz kazda konfiguracje poglądaj choć jeden dzień daj się ocza przyzwyczaić do zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.