Jump to content

NARVA OCEANIC COLOUR+NARVA OCEANIC NATURE CZY BLUE


Tony

Recommended Posts

WITAM KOLEGÓW

DOTYCHCZAS W MOIM ZBIORNIKU ZAINSTALOWANE MIAŁEM 2X NARVA OCEANIC KOLOUR T8, ALE POD WPŁYWE TEGO FORUM ZAKUPIŁEM NARVA OCEANIC BLUE ORAZ NATURE, ALE PO ZAMONTOWANIU WIDOK MOJEGO AKWA DALEKO ODBIEGA OD TEGO CO SOBIE WYOBRAŻAŁEM PATRZAC NA PRZYKŁADY W KLUBOWEJ GALERI Z TYM SAMYM ZESTAWEM SWIETLÓWEK.

NAJGORSZE WRAZENIE ROBIŁA SOCZYSTA NIEBIESKA POŚWIATA ORAZ NIE SPECJALNE KOLORY RYB(A MIAŁO BYĆ NIBY ODWROTNIE) PRZYKOMBINOWAŁEM INNY UKŁAD, MOJA STARA OCEANIC COLOUR+NOWA NATURAL I JEST DUŻO LEPIEJ TYLKO:

1-W JAKIM UKŁADZIE KORZYSTNIEJ,KTÓRA Z PRZODU,BO PO TYCH WSZYSKICH PRZEKŁADKACH JUŻ MI SIE WYDAJE WSZYSTKO JEDNAKOWE

2-CZY JAK Z TYŁU JEST COLOUR NIE OSŁABI WZROSTU GLONÓW NP NA TLE LUB CAŁYM AKWA

3-JAKI EWENTUALNIE INNY ZESTAW SWIETLÓWEK PROPONUJECIE(NAJLEPIEJ KOMBINACJA Z TYMI KTÓRE JUŻ POSIADAM) BY ŁADNIE WYBARWIŁO MAINGANO, RED RED, YELLOW PODŁOZE:PIACH KWARCOWY,SKAŁKI: SERPENTYNIT,TŁO: CZARNE, AKWA: 150X50X50

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim to wyłącz Caps Locka :-)


Miałem przez kilka dni Narva Blue w zestawie z Aqua Glo (Hagen) i efekt był koszmarny (Aqua Glo na przodze, Narva z tyłu). Narva zupełnie nienaturalnie wybarwia ryby niebieskie, czyli np. maingano. U mnie wyglądały jak duże neony- dosłownie świeciły :-) Z kolei saulosi (coral) w jej świetle były bez wyrazu, wręcz szare.

Mam teraz zestaw Power Glo (przód) i Aqua Glo (tył) i efekt jest bardzo dobry - światło jest białe (takie akurat lubię), a wybarwienie ryb naturalne i bardzo dobre. Glony jakoś sobie rosną (głównie na szybie, choć już widzę zakwity na kamolach).

Ja bym się nie sugerował wyglądami zbiorników w galeriach, bo bardzo często kolorystyka jest przekłamana za sprawą złych balansów bieli. Niestety tutaj trzeba na własne oczy (i najlepiej we własnym zbiorniku) przekonać się jak dana konfiguracja wygląda.


Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

również witam

po pierwsze wyłacz Caps Locka naprawe nie trzeba tu pisać wszystkiego duzymi drukowanymi literami, wiekszosć z nas całkiem dobrze czyta, coprawda nie zawsze ze zrozumieniem :wink: ale w takim wypadku i duże litery nie pomogą


Co do Twojego rozczarowania to oswiatlenie baniaka jest tylko i wyłacznie kwestją gustu, a że raz o gustach się nie dyskutuje a dwa prawie każdy ma ciut inny to kazdy poradzi ci coś innego w zalezności co mu się podoba ... a to ma się podobać Tobie a ni mi lub innemu klubowiczowi zwłąszcza że Twoim pyszczaka najczęściej zwisa jakie świtlówki im swiecą.


Tak ze kombunuj przestawiaj, a jedyna rada to taka ze dobór na zasadzie zmieniasz rury zapalasz o coś nie pasi, od razu zmieniasz zapalasz i tak w kółko to się zapetlisz kazda konfiguracje poglądaj choć jeden dzień daj się ocza przyzwyczaić do zmian

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.