Skocz do zawartości

PREFILTR NARUROWY DO KUBEŁKA - PYTANIA.


karold

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pemergency
Tego nie wiem bo nie mam tego kubła ale kilka osób tu miało takie rozwiązanie i nie narzekali za bardzo na duży spadek przepływu ?


Może to wynika z moich wygórowanych oczekiwań względem filtracji, sam nie wiem... ale w porównaniu do tego jak ciśnie wodę bez sznurków, to przy sznurkach jest 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem hw304 z dwoma korpusami + falownik jvp 101. Jedyne co bym teraz zmienił to falownik na jvp 102 i byłaby gitara. Niestety hw 304 to dość spory bydlak no i prądożerny (choć sam już nie wiem jak to jest z tymi pomiarami zużycia bo wskazują znacznie mniej niż podaje producent).

Prócz mlecznej wody, z którą sobie nie mogłem poradzić to woda była super czysta. Lakko zalegały gówienka ale to wina słabego falownika (miałem 140cm).


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje za propozycje, jednak jak miałbym kupować nowy kubeł typu unimax 500, lub nawet HW 304, to bardziej bym wolał kupic pompe alpha2 i zrobic klasycznego narurowca bez obaw że będą jakieś znaczne komplikacje, jakie moga spotkac mnie przy połączeniu korpusów i kubełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem na etapie montowania korpusu nanurowego jako prefilt do mojego HW302. Zastanawia mnie skad taka roznica cen korpusow. W castoramie kosz jednego korpusu to okolo 70zl a na znanym portalu aukcyjnym koszt waha sie miedzy 18 a 25 zl a mozna spotkac i takie za 16 zl. Oczywiscie mowie o korpusie 10". Na co zwracac uwage przy zakupie aby nie nadziac sie na jakis szajs ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem tych

http://allegro.pl/filtr-wody-korpus-10-narurowy-3-4-wklad-piankowy-i4433865416.html


Problemów z nimi nie miałem. Na co zwracać uwagę? Ja zwracałem na to aby miał odpowietrznik w postaci guziczka a nie śrubki. Dla mnie wygodniejsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega właśnie podał aukcję na której kliknąłem, już posiadam taki korpus od ok 6tygodni i mogę polecić Duży mocny klucz nie trzeba sie zastanawiać jak go przyłożyć (niektóre trzeba co 1/4 obrotu przykładać) i odpowietrznik właśnie na guzik. Teraz kupiłem drugi w szereg jak spadnie przepływ to od montuje i będzie do podmian z węglem aktywnym. U mnie ten korpus po tym czasie zrobił się mleczny jak by go ktoś przepiaskował. Prawdopodobnie pory zasiedliły bakterie. Mycie na długo nie pomaga bo bardzo ciężko to usunąć. Mi to nie przeszkadza skąd zakup drugiego.


PS Prefiltr działa z kubłem Hw304 jakiś, mocnych spadków w przepływie nie ma wkład wymieniam co 7/10 dni 100mikr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.