Skocz do zawartości

pokarm z domowej półki


Rahit

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie chciałbym sie was zapytac jakie pokarmy z domowych polek mozemy podawac ryba, chodzi mi glownie o P.Saulosi.


Czytalem ze mozna im podawac parzona salate i kalarepe i platki owsiane i wlasnie jak przgotowec platki aby byly gotowe do podania?


Jakie wy jeszcze oprocz w/w jedzenie podajecie swoim ryba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jeszcze jakieś pół roku temu podawałem ryż i kaszke kus kus.

Pokarmy oczywiscie jako uzupełniające, raz na 7-10 dni..

Saulosi szamały to ładnie.


Nalezy pamiętać, ze nie mozna podawac ryzu, gdy gotowało sie go z uzyciem soli..

Ryż trzeba kroic na bardzo małe kawałki, zeby był bez problemu strawiony przez ryby.

Kaszke przygotowac jest łatwo- sypiemy ją do płytkiego naczynka i zalewamy na kilka minut wrzątkiem, aż zpęcznieje.

Następnie płuczemy chłodną wodą i przekładamy do zbiorniczka z woda akwariową, po kilku minutkach wlewamy do akwa :)


Smacznego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podaje gotowany makaron, ryż, kaszę kukurydzianą oraz parzoną kaszę manna, chiński makaron, płatki owsiane, liście sałaty czy kapusty pekińskiej. Kiedyś podawałem szpinak ale ryby nie chciały go jeść.


Gotuję oczywiście bez soli a sparzenie polega na wlaniu wrzątku na 10 min.


Grubsze rzeczy szatkuje na drobniejsze. Moje pysiaki uwielbiają jeść szczególnie makaron i kaszę manną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z mówcą powyżej. Moje sauloski wrecz uwielbiają makaron. W niedziele ja jem rosołek, a one dostaja własnie makaronik.

Oprócz tego robie im jeszcze kluski śląskie la pseudotropheus. Zagotowany groszek, kukurydze i szpinak mielę na papkę i mieszam wszystko z ciastem na kluski( taki makaron) dodaje jeszcze pokarmu i formuje w takie paseczki jak ryż aby łatwo mogły to zjesc. Potem tylko gotuje i podaje głodomorom. Jeest to fajna sprawa gdyż takiego czegoś można zrobic duzo i zamrozić żeby mieć na inne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym, dlaczego sałata albo inne zielsko, powinno być parzone przed podaniem pyskom. Czy to chodzi może o łatwiejsze trawienie? Myje w ciepłej wodzie i podaje. Jedynie co zauważyłem to to że parzona szybciej jest zjadana.


No napewno jest łatwiejsza do strawienia przez pyśki..

Ale nalezy tez pamietac o chyba najwazniejszym..

We wrzątku ginie wiele nieporządanych bakterii itp, które moga zaszkodzic naszym rybom... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... może powiecie, że filozofuje teraz, ale ostatnio w tv oglądałem film na temat witamin. Witaminy w wszelkiego rodzaju tabletkach, saszetkach i tym podobnych sprawach psują organizm i niszczą wątrobe. Ciekawe jak sprawa ma się u rybek, ale wydaje mi się, że może wyglądać to całkiem podobnie...


to było tak nawiasem tylko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.