Skocz do zawartości

Pęka tło (styropian + CR65)


Fazii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Robiłem własne tło (styropian + Ceresit CR65) do ceresitu dodałem czarny barwnik MIX.

Pierwsza warstwa schła 3doby a druga 4. Wszystko było ok, ale po zalaniu zbiornika tło zaczeło pękać po 24h.

Mija tydzień od zalania i i tak to wygląda.

Nie wiem co z tym dalej poczynić:(

Z jednej strony podoba mi się bo wygląda jakby popękana skała ale nie wiem co się stanie po pewnym czasie.

post-8282-14695711630065_thumb.jpg

post-8282-14695711630374_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie zostal poruszony wazny watek pracy tla...

zrobilem tlo bez dna,czyli czesci na ktorej uklada sie kamienie i sypie sie piasek.

u mnie tlo zostalo wcisniete na ciasno pod belke wzmacniajaca.sklada sie ono z czesci tylnej oraz bocznej ,gdzie jest pochowany sprzet.(foto zamieszcze jak sie dorobie aparatu :wink: ).

jak wiadomo styro nasiaklo.specznialo, a cr z przodu juz nie pusci... suchy beton sprawia opor na tyle ile potrafi wytrzymac. niestety sila pecznienia styro czasem nie wystarczy zeby tlo nie popekalo....

ale nie martw sie.. u mnie po miesiacu tlo zaroslo zielonym i nic nie widac.wszystko za sprawa swietlowki phillipsa :D

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, jeśli mówisz, że zraszałeś tło obficie, nie jest to ten problem, a raczej wspomnianej pracy tła. Mam już 3 tla i żadne w taki sposób się nie zachowuje. Obawiam się, że jeśli pęka to w ten sposób, to zaprawa może odpadać od tła, a tego już się nie zakryje glonem. W chwili obecnej pozostaje Ci tylko kontrola. Może proces pękania już się nie pogłębi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że pomalowanie cienką warstwĄ ceresitu nic nie da. Sam mam też kilka pęknięć, a raczej od prysków i to w miejscach gdzie było za mało CRu, tzn. za cienko. Tak przypuszczam. Tło zraszałem obficie, więc to nie ten problem. Ogólnie tło pękło tam, gdzie dałej dużo pianki. Niemniej pęknięć tak dużych jak u Ciebie nie mam (na szczęście, na razie...).


Co do zarastania to owszem, glony mogą to pokryć, ale jeśli dany element jest wyeksponowany, a u Ciebie raczej w tych miejscach popękań jest ciemno, więc za bardzo na glon bym nie liczył.


Opcją jest upuścić wody i zakleić pęknięcia czarnym silikonem akwarystycznym. Plusem jest, że nie musisz wyjmować tła z akwa, ale przynajmniej 24h musisz mieć spuszczoną wodę. Ja tak robiłem, gdy pokaleczyłem tło przy wkładaniu.


Pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.