Jump to content

co powiecie...


Recommended Posts

ostatnio po glowie chodzi mi jedna mysl... ....112l, w sumie nie duzo jak na malawi, Jednogatunkowe, sugerowny gat. ps. saulosi... 8 cm rybka mało agresywna... czyli ok. A jakby tak zamiast saulosiego dac tarararttada! ps. Demasoni?rybka, ten sam format...tak tak wiem agresywna ;] ale agresja dotyczy samcow czyż nie? Tak wiec Jeden samiec i powiedzmy 5 samic...85cm dna to chyba wystarczajacy jak dla jednego samca nawet tak terytorialnego... nawet nie miałby z kim rywalizowac, a wobec samic to chyba jakos wyjatkowo agresywne nie są.... tzn mam na mysli ze nie odbiegaja jakos szczegolnie od normy... widziałem u jednego hodowcy jak trzymal(chwilowo ale jednak;) demasony w liczbie2+4 w akwa nie wiekszym niz 60l. Jeden samiec wybarwiony a drugi wiadomo;] no i do tego samiczki tyz nie najgorzej, jedna troche podgryziona, ale przyznam ze moje saulosi nie rzadko gorzej wygladaly a ponoc takie łagodne są;] Co powiecie? a moze ktos juz tego próbował?

Link to comment
Share on other sites

No widzisz - oprócz formatu liczy się jeszcze temperament.

Po drugie samiec potrafi zamęczyć i samice gdy te nie maja miejsca aby się przed nim skryć.

Po trzecie gdy mówimy że saulosi to jedne ze spokojniejszych pyszczaków nie oznacza to że nie przejawiają one agresji wogóle, to jest tak jakby przyrównać lwa do tygrysa i napisać że lew jest mniej agresywny od tygrysa - co nie świadczy ze u niego agresja = 0.

Link to comment
Share on other sites

zalozylem nowy watek wlasnie dlatego ze w archiwum tego nie ma...tzn hodowli demasonow opartej na jednym samcu... interesuje mnie jak w takim przypadku rozlozyla by sie agresja na, powiedzmy 5 moze 6 samic. No bo jezeli 100cm = minimum do hodowli demasonow przy ulozeniu 2+ 5/6/7, to na jednego samca przypadac powinno minimum 50cm dlugosci zbiornika... a w przypadku, o ktorym pisze jest to 80cm... Wiec czy problemem bylaby tu zbyt duza agresja tego jednego samca wobec samic?


PS. Zupełnie nie rozumiem sensu tych wywodów o lwach i tygrysach :wink: chyba nie zrozumiales mojego posta :P

Link to comment
Share on other sites

jak wpuścisz pyszczaka do za małego akwarium to prędzej czy puźniej zrozumiesz ;

ja tak kiedyś trzymałem hongi, jakoś nie dawały życ w akwarium ani samicom ani drugiemu gatunkowi, po wpuszczeniu ich do 375 l zmieniły całkowicie swój charakterek, gdy będziesz miał już pyszczaki zobaczysz że agresja to nie tylko częstotliwość bójek, ale i zawziętość ganiania, gdy akwarium jest za małe samiec goni samice na małym obszarze, ta nie mając gdzie się ukryć, w końcu wszędzie "blisko" i z reguły nie ma zbyt dużo kryjówek dostaje dużo większe baty niż w przypadku gdyby była w większym akwarium, kiedyś powiedziano mi że kupienie większej ilości samic powoduje rozłożenie agresji na większą liczbę samic, po części jest to prawda, natomiast jakoś zawsze gdy samiec uparł się na konkretną rybę to męczyl ją do śmierci lub jej odłowienia.

Więc dlatego wielu z nas uważa że do 80 cm wpuścisz sauloski i na upartego dadzą radę, niestety jakoś demasonka w 80 cm nie widzę.

Link to comment
Share on other sites

Demasoni w 112 litrach? Jakoś tego nie potrafię sobie wyobrazić:) Samce demonków sa dość agresywne i zadziorne, zapewne był by tylko 1 samiec, samice natomiast nie odstają swoim temperamentem od samców, szczególnie w trakcie inkubacji. Podczas jakiejś sprzeczki te rybki są dość szybkie i nieustępliwe, potrafią gonić innego osobnika do upadłego. Potrzebna jest im przestrzeń do pływania i do bezpiecznej ucieczki, a 112 tego nie daje, mimo ich niewielkich rozmiarów. W 240 już można fajne demasonarium zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.