elPablo Opublikowano 19 Lipca 2008 #1 Opublikowano 19 Lipca 2008 Witam Ostatnio pojawiły mi się glony na przedniej szybie, są chropowate, po przejechaniu kilka razy gąbką schodzą bez problemu. Parametry wody: Ph - 8,0 stałe - test sera Nh3/Nh4 - 0,5 - test sera NO2 - 0 - test rataj N03 - 40 - test rataj Oświetlenie standardowa świetlówka DAYLIGHT 15W + SYLVANA GLO 15W ( http://sklepmalawi.pl/index.php?d=produkt&id=3920) , czas oświetlania 10:00 - 22:00 regularnie. Filtracja - FLUVAL 305 (wkłady ceramika - zeolit/nitras - ceramika) + filtr wew z gąbką. Akwa chodzi już 3 miesiące, miesiąc temu zakupiliśmy rybki. Akwa startowało z biostarterem sera a po dwóch tygodniach dodane były dwie rybki. Glony wyglądają tak: Ryby zachowują się normalnie lecz czasem tylko niektóre otrą się o piasek. Pytam się profilaktycznie co to za zielenina dzięki i pozdrawiam BTW: podmieniałem wodę, więc są jeszcze plamki na szybie
yaro Opublikowano 19 Lipca 2008 #2 Opublikowano 19 Lipca 2008 polecam standartowy zestaw czyszczący, składający się z szorstkiej gabki do mycia naczyń (oczywiście nowa) oraz kartę plastikową, poza efektem wizualnym nic nie grozi Twojemu akwarium.
elPablo Opublikowano 19 Lipca 2008 Autor #3 Opublikowano 19 Lipca 2008 nic nie grozi Twojemu akwarium. Super, właśnie o to mi chodziło polecam standartowy zestaw czyszczący, składający się z zorstkiej gabki do myci naczyń (oczywiście nowa) oraz kartę plastikową/quote] Oczywiście takowy zestaw używam. Miałem zakupić czyścik magnetyczny, lecz czytając forum zrezygnowałem z tego. dzięki serdecznie i pozdrawiam
labeo1 Opublikowano 21 Lipca 2008 #4 Opublikowano 21 Lipca 2008 A w kwestii formalnej to są zielenice, dość pożądane glony w naszym wypadku.
yaro Opublikowano 21 Lipca 2008 #5 Opublikowano 21 Lipca 2008 A w kwestii formalnej to są zielenice, dość pożądane glony w naszym wypadku. Tak, ale może nie na przedniej szybie na niej nie pożądam żadnych nawet tych najładniejszych
labeo1 Opublikowano 21 Lipca 2008 #6 Opublikowano 21 Lipca 2008 No to musisz je wytresować tak żeby rosły wszędzie oprócz przedniej szyby
danielj Opublikowano 21 Lipca 2008 #7 Opublikowano 21 Lipca 2008 Witam Ph - 8,0 stałe - test sera Nie ma czegoś takiego jak stałe PH. Czy może używasz reaktora wapniowego lub kalkwasser do regulacji PH? Zasadowość zmienia się w zależności od pory dnia i najniższa jest w nocy gdy rośnie zawartość CO2 w wodzie , a najwyższa w dzień gdy CO2 spada:) Ale to tak OFF
slawek gorol Opublikowano 21 Lipca 2008 #8 Opublikowano 21 Lipca 2008 oj daniel...wiadomo co mial na mysli kolega a ty od razu o reaktorach wapniowych teraz tylko czekac az sie glonki przeprowadza na skaly i tlo i bedzie Cool
elPablo Opublikowano 24 Lipca 2008 Autor #9 Opublikowano 24 Lipca 2008 Witam Ph mi skacze w ciągu miesiąca 8,0 - 8,5 .Testy robię głównie popołudniu Dzięki, dzięki i zabieram się za tresowanie glonów pozdrawiam!!
romekjagoda Opublikowano 11 Września 2008 #10 Opublikowano 11 Września 2008 A taki OT: jak czyścicie glony z szyby przedniej? W sensie, jaka metoda najmniej rysuje szybę? Bo ja stosuję u siebie gąbkę, ale niestety, rys coraz więcej się pojawia, wystarczy, że ziarenko dostanie się między gąbkę a szybę. Jakies sugestie?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się