Skocz do zawartości

nowe standardowe 375


kisor

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych trzech, wybrał bym fryeri, miałem go kilka latek z mbuną i to było dość ciekawe doświadczenie, a fryeri bardzo dobrze sobie radził w takim akwa, żadnych problemów z dietką i takie tam, Trewcie też brałem pod uwage przy dobieraniu swojej obsady, ale jako, że msobiaki są 2 kolorowe to z nich zrezygnowałem, o wiliamsach nie mogę nic powiedzieć, fakt spore rosną i nie wiem jak będzie się czuć w 375l.

Z rdzawymi to też masz ciężki orzech do zgryzienia, szkoda sie pozbyć rybki, którą ma się długo, ale...

obsada msobo, fryeri i coś jeszcze np. flavus była by super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie będzie rdzawy, msobo i thumbi west. Fryeri jest jednak mięsożerny, a msobo roślinożerny, ktoś by był pokrzywdzony. Obaczymy - do tej pory zawsze robilem podmiany jednogatunkowe, więc pospiechu nie ma.

A najważniejsze, to wystartować akwarium, bo na razie stoi puste szkło, nawet nie wyczyszczone, mam je na szafce, która stoi na panelach. Zastanawiam się, czy nie wyjąć spod niej tych paneli, żeby stała na wylewce betonowej. Co Wy na to, rozbierać podłogę, czy olać sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też stoi 375 na szafce która stoi na panelach, i woda plus ciężar akwa trochę dały popalić panela, jako że podłoga pod panelami nie jest super prosta trochę się porozłaziły. Minus stawiania na wylewce jest taki że jak będziesz chciał przestawić w inne miejsce akwa to będzie problem z podłoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi mi o to, że widzę, że pod takim ciężarem panele trochę siadają, ta gąbka pod nimi się całkiem spłaszcza. A jednak panele pracują i akwarium nie będzie stało 100% nieruchomo, nawet zalane. Nie przewiduję przenoszenia akwarium, takich rozmiarów się raczej nie przestawia, bo nie ma gdzie. To nie 54 litry, na które jest wszędzie miejsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wypoziomujesz szafkę to po zalaniu nie drgnie, dając np. filc pod stopki też niwelujesz niewielkie różnice po zalaniu akwarium, których nie było przed zalaniem akwa, bo pod takim ciężarem , wiadomo coś zawsze siada, a jak jest coś w miarę miękkiego to szafka sama się układa, oczywiście nie mówię tu o podkładkach 1 cm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba dam jakiś filc, bo na razie te nóżki plastikowe stoją po prostu na panelach. Bo szczerze mówiąc nie chce mi się już wycinać tych paneli... :) A zależało mi, żeby drgania z podłogi, jak się po niej łazi nie przechodziły na akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.