Skocz do zawartości

144 litry dla Saulosi'ego


78adi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was bardzo serdecznie, jestem prawie początkującym akwarystą, ale jeżeli chodzi o malawi to bardzo początkującym. Mojej żonie, mi nawet jeszcze bardziej spodobał się biotop malawi. Niestety, w naszym mieszkaniu nie ma zbytnio miejsca na duży zbiornik, ale mam nadzieję, że jakoś uda mi się wygospodarować miejsce na taki jak poniżej:

http://www.nokaut.pl/oferta/akwarium-op ... -144l.html

Wyczytałem, że 112 litrów zbyt mało, że 80 cm szer to absolutne minimum i to przejściowe, dlatego pomyślałem o 144 litrach dla 1+4/5 P.Saulosi, ale czy jeden samiec da radę tylu samiczkom ;) czy lepszym byłoby 2+4 lub 2+5.

Dziękuję za uwagi.

Pozdrawiam


p.s. wydaje się, że 10mm grubości szkła powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło może być cieńsze, dycha to dużo na takie akwa.


Z samcami może być ciężko i obawiam się, że będzie musiał być jeden. Jeśli więcej, to 3. To jednak wiąże się z większą ilością samic. A to z kolei przekłada się na ilość miejsca w akwa, którego przy takiej ilości ryb będzie brakować :( dlatego najlepszym rozwiązaniem jest 1+3/4.


P.S. Daj jeszcze raz linka, bo ten nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło może być cieńsze, dycha to dużo na takie akwa.


Z samcami może być ciężko i obawiam się, że będzie musiał być jeden. Jeśli więcej, to 3. To jednak wiąże się z większą ilością samic. A to z kolei przekłada się na ilość miejsca w akwa, którego przy takiej ilości ryb będzie brakować :( dlatego najlepszym rozwiązaniem jest 1+3/4.


P.S. Daj jeszcze raz linka, bo ten nie wchodzi.



Sorki, ale nie wkleja całości linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe uwagi :) to 8mm szkła w takim razie da radę, a gdybym jednak podjął decyzję o 1+3/4 saulosi i do tego 1+3/4 rdzawy to minimum akwariowe to już chyba 100x40x40 - 160 litrów (i wtedy to już chyba 10mm szkło) :?: Cholernie piękne to wszystko co z malawi związane :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze 8mm na 160l to troszke duzo.


Ja juz mowilem setki razy, ale powtorze, uwazam ze 160l to zdecydowanie zamalo na dwa gatunki nawet w malych haremach i jak dales rade wygospodarowac 100cm to sproboj jeszcze te cm. i kup conajmniej 240l ja do dzisiaj zaluje ze nie kupilem wiekszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, zawsze sie zaluje ze jest takie male:PP

no ale wracajac do tematu, to naprawde warto byloby sie postarac o te 240l, czy chociaz 120cm dl, sam mam 200l i 100cm i w sumie daje rade, ale jesli chcesz 2 gatunki, to wtedy pomysl nad dluzszym baniakiem;]

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: hehe wiecie, bo w sumie to ja nawet na 120cm bym miał miejsce 8) tylko, że to byłoby w pokoju dla przyszłego dziecka (planowane za jakieś 3-4 lata) więc mogłoby być, tylko co potem??? No a poza tym to co to za ozdoba w nie uczęszczanym pokoju... aczkolwiek dla własnej i żony satysfakcji...hmmmmm

A jak to u Was wygląda, gdzie te baniaczki macie? Tylko w saloonach?

pzdr


aha nadmienię, że mieszkanie - blok wielka płyta, 2 piętro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.