Skocz do zawartości

200l Malawi


Rekomendowane odpowiedzi

Ależ proszę bardzo:)

PRZYKŁADOWE OBSADY:




200l (100cm)


-Pseudotropheus saulosi 2+5


-Labidochromis caeruleus 1+5


Oba gatunki uważane są za spokojne, mają podobne wymagania żywieniowe- skorupiakożernym yellow na pewno będzie odpowiadała dieta zalecana saulosi, którym dodatek skorupiaków wyjdzie tylko na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke smieszy mnie, metamorfoza obsad..

Jeszcze z dwa lata temu 240l bylo idealne dla 3 gatunkow, ewentualnie dla 4 mniejszych.. Teraz 240l to ledwo na jednogatunkowe widze :D

Rozumiem, ze poglebiamy wiedze a doswiadczenie rosnie, ale bez przesady...

Ale nvm..

Jesli chodzi o to:


Oba gatunki uważane są za spokojne, mają podobne wymagania żywieniowe- skorupiakożernym yellow na pewno będzie odpowiadała dieta zalecana saulosi, którym dodatek skorupiaków wyjdzie tylko na zdrowie.


To byla ostatnio burzliwa dyskusja nt diety saulosi.. Posiadacze tej ,ze ryby wrecz NEGOWALI I ODRADZALI trzymanie tychże gatunkow w jednym akwa (uwazam to za kolejna przesade ,ale niewazne)

200 litrow to niby duzo, ale jak juz ktos ostatnio zauwazyl to zalerdwie wyzsze 160l i ja do takiego akurat akwa polecam jeden gatunek...


Np to:

mogłabym dać msobo + yellowki?


Nie bedzie OK, bo skoro np saulosi jest roslinozerny, to tym bardziej msobiak.. I tu droga kolezanko, radze glownie trzymac sie tej zasady. Roslinozercy z roslinozercami a mieskoluby z.. sama wiesz :wink:


Doradzanie obsad jest torszke dziwne, bo kazdy lubi/ceni sobie co innego u swoich podopiecznych. Zachowanie/wielkosc/temperament/kolory/itp

Chcesz, zeby bylo kolorowo daj jeden gatunek msob bedziesz miala 3 kolory, wiec nie bedzie ani za pstrokato (tzw pyszczak-mix to kaleczenie pieknego biotopu Malawi) ani zbyt nudno (rdzawy :twisted: ), piszac nudno mam na mysli jedynie kolory :P.



Co do kwesti, kiedy i komu doradzac.. hmm. Co znaczy doswiadczenie.. Duza ilosc postow na forum(:D) 6 miesiecy z pysiami (haha) rok (haha) 2-3 lata (haha)..

Mozna proponowac, przekazywac to co sie przeczytalo w 99% "doradzamy" obsady, ktorych nigdy nei mielismy/ewentualnei u kogos widzielismy jedynie kilka osob tu obecnych obcowalo na prawde z duzo iloscia pysi.. Rozumiem miec xx lat doswiadczenia, przerobione nascie, dziesiat gatunkow, wtedy mozna pisac, co i z czym.. Jednak mimo tego, wlasnie Ci ludzie praktycznie nie odzywaja sie w dziala "Obsada.." Na pewno nei dlatego, ze nei maja "doswiadczenia" ziomki !!


Jak dla mnei 200 litrow to wypas na

Melanochromis dialeptos (nei mailem, ale tak czuje)

Labidochromis sp. mbamba (tez nei mam wiedzy empirycznej, ale z wyczytanie i obserwacji innych zbiornikow - tez mysle, ze sie nadaje)

Pseudotropheus msobo (ostatnio modna ryba, pewnie cos w tym jest)

Oprocz Tego sa saulosi, rdzawki, zoltki, aurory itd, to jzu bedzie Twoj wybor, powodzonka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mbamb w 200l

sam mialem mbamby i maingano wlansie w 200

potem maingano sie poredukowalo i byly same mbamby

hmm bardzo ladna ryba, bardzo interesujace zachowania, ale tez dosc agresywna(jak wiekszosc pysiakow:P)

imo rybki te ciekawie sie prezentuja w jedno gat. akwa i w sumie bym je polecil:)

oczywiscie decyzja nalezy do Ciebie,a to jest tylko jedna z wielu mozliwosci, tazke poczekaj na inne propozycje, ew sama poszukac i potem sie zdecyduj;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za jakieś konkrety:) Będę jeszcze szukać, bo narazie tyle czytałam, ze się już we wszystkim pogubiłam heh. Jedni piszą tak, inni tak:) Jak mi wpadnie w oko jakiś gatunek to będę pytać o rady, bo jak narazie to wszystko co wybrałam to złe hehe A znacie jakąś stronkę na której opisanych dużo gatunków pyszczaków najlepiej ze zdjęciami?Bo szukałam i nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę bardzo:)

PRZYKŁADOWE OBSADY:




200l (100cm)


-Ps. Saulosi 2+5


-Labidochromis caeruleus 1+5


Oba gatunki uważane są za spokojne, mają podobne wymagania żywieniowe- skorupiakożernym yellow na pewno będzie odpowiadała dieta zalecana saulosi, którym dodatek skorupiaków wyjdzie tylko na zdrowie.


no właśnie - przykładowe obsady, a nie obsada. Moim zdaniem to są 2 propozycje jednogatunkowych zbiorników a nie jedna propozycja dwugatunkowego z saulosi i yellowami jednocześnie.


To,że dopiero zaczynam,to nie znaczy,że się nie znam.

Pyszczakami interesuję się nie od dziś.Jeżeli byś doradził tą samą obsadę to ty masz rację,a ja nie


pytanie retoryczne. Chodzi o to, że nie masz wiarygodności. Wchodzisz na forum, pytasz o ceny, czy lepsze jest dno prostokątne czy takie z akwarium narożnego, po czym w dziale obsady mając kilka postów witasz sie jako nowy i doradzasz. Sam się trochę ośmieszasz, ale to moje zdanie. Zauważ, że nic nie napisałem, czy źle doradziłeś - chodzi mi tylko o sam fakt, że to zrobiłeś, nie mając nigdy wcześniej akwarium z pyszczakami.

Każdy głupi, za przeproszeniem, kto nie mając żadnej wiedzy, choć 2 godziny spędzi w necie szukając informacji o pyszczakach, będzie ekspertem w obsadzie akwarium 80-100cm i doradzi jedynie saulosi, jako jedyne bezpieczne i kolorowe rozwiązanie. taka oczywista oczywistość. Chcesz być takim doradcą? Brawo, zostałeś nim.

A ja doradzam trochę pokory. Teoria teorią - każdy może być takim ekspertem w obsadach 2-3 gatunkowych do pojemności 240 litrów... Ja o drapieżnikach też trochę czytałem, o aulonach i niembunie też wiem co-nieco, bo się interesuję, ale jeśli przychodzi do pytań o obsadę akwariów tymi rybami się nie wypowiadam, bo ich nigdy nie miałem w akwarium. Po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę bardzo:)

PRZYKŁADOWE OBSADY:




200l (100cm)


-Ps. Saulosi 2+5


-Labidochromis caeruleus 1+5


Oba gatunki uważane są za spokojne, mają podobne wymagania żywieniowe- skorupiakożernym yellow na pewno będzie odpowiadała dieta zalecana saulosi, którym dodatek skorupiaków wyjdzie tylko na zdrowie.


no właśnie - przykładowe obsady, a nie obsada. Moim zdaniem to są 2 propozycje jednogatunkowych zbiorników a nie jedna propozycja dwugatunkowego z saulosi i yellowami jednocześnie.


To,że dopiero zaczynam,to nie znaczy,że się nie znam.

Pyszczakami interesuję się nie od dziś.Jeżeli byś doradził tą samą obsadę to ty masz rację,a ja nie


pytanie retoryczne. Chodzi o to, że nie masz wiarygodności. Wchodzisz na forum, pytasz o ceny, czy lepsze jest dno prostokątne czy takie z akwarium narożnego, po czym w dziale obsady mając kilka postów witasz sie jako nowy i doradzasz. Sam się trochę ośmieszasz, ale to moje zdanie. Zauważ, że nic nie napisałem, czy źle doradziłeś - chodzi mi tylko o sam fakt, że to zrobiłeś, nie mając nigdy wcześniej akwarium z pyszczakami.

Każdy głupi, za przeproszeniem, kto nie mając żadnej wiedzy, choć 2 godziny spędzi w necie szukając informacji o pyszczakach, będzie ekspertem w obsadzie akwarium 80-100cm i doradzi jedynie saulosi, jako jedyne bezpieczne i kolorowe rozwiązanie. taka oczywista oczywistość. Chcesz być takim doradcą? Brawo, zostałeś nim.

A ja doradzam trochę pokory. Teoria teorią - każdy może być takim ekspertem w obsadach 2-3 gatunkowych do pojemności 240 litrów... Ja o drapieżnikach też trochę czytałem, o aulonach i niembunie też wiem co-nieco, bo się interesuję, ale jeśli przychodzi do pytań o obsadę akwariów tymi rybami się nie wypowiadam, bo ich nigdy nie miałem w akwarium. Po prostu.





Bo chyba za dużo czytałem i myślałem o pyszczakach.

Myślę,że lepiej 1 lub 3 samce.Np.mieczyki dominujący samiec prawdopodobnie słabszego zabije,chyba,że w akwa są jeszcze 3-4samce wtedy agresja się rozłoży pomiędzy nie.

Uważam,że z samcami pyszczaków jest podobnie.

Ps.Nie miałem malawi bo nie mam miejsca na bardzo duże akwa.

Chociaż 112l prostokątne z saulosi lub rdzawymi też może być fajne.

Jak uważacie,zaczynać z malawi w akwa 112l nie zmieniając później na większe czy rezygnacja z malawi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.Nie miałem malawi bo nie mam miejsca na bardzo duże akwa.

Chociaż 112l prostokątne z saulosi lub rdzawymi też może być fajne.

Jak uważacie,zaczynać z malawi w akwa 112l nie zmieniając później na większe czy rezygnacja z malawi :?:


Kolega PATRYKOLO14 to chyba nie wie co tak naprawde chce niby oczytany a zakłada naprawde dziwne posty z dziwnymi pytaniami.


Koteczek555 moim zdaniem obasadz ten baniak Saulosi 1+4 zczasem moze wykombinujesz troche miejsca na wiekszy baniak i zwiększysz obsade

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.