Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja mam odmulacz na pompke. Uzywam go by nie kłamać raz na miesiąc.

Co by nie mówić żadna rewelacja jednak czasem się przydaje.

Np. gdy podmienie wode i gdiześ z pod kamienia wyjdzie kupa gówien. Podłączam, raz-dwa i ich nie ma, a tak to np jak mnie drażni jakieś gówno;)

Tak czy siak całego baniaka bym tym nie odkurzał:)

  • 3 lata później...
Opublikowano

odgrzewam,

czy ktoś posiada taki odmulacz bo powiem wam ze sobie taki zafundowałem i mam mały problem znim. Mianowicie podczas zasysania kup zasysa równiez trochę piasku i co jakis czas wirnik się całkowiece zatrzymuję i muszę go czyścic pod wodą z piasku żeby mógł dalej działać. Czy macie może jakiś patent na to żeby się nie zacierał tym piaskiem?

Opublikowano

witam

ja ma inny problem, kupiłem sobie odmulacz w sklepie, powiedziałem że mam drobny piasek, to Pan mi polecił taki duży (wężyk + tuba 5/50cm z dostawką ) wydałem majątek 44 zł, po przyjściu do domku i "odpaleniu" tego cuda, strasznie się rozczarowałem, wsysa mi piasek a kupy tylko wirują mi w tej tubie i opadają z powrotem na dno. Co mam zrobić?? może źle coś robię ??

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
odgrzewam,

czy ktoś posiada taki odmulacz bo powiem wam ze sobie taki zafundowałem i mam mały problem znim. Mianowicie podczas zasysania kup zasysa równiez trochę piasku..?



jaktam poradziłes sobie?


tez sie zastanawiam nad takim odkurzaczem


pomiedzy podmianami tez mnie wkurza gdzieniegdzie plywajace łajno ;)


Pozdr.

Opublikowano

Barnaba,rozumiem że drugi wąża koniec zaciągasz i do wiadra? Na chłopski rozum wąż większej średnicy powinien dać ci zwiększoną moc odkurzania.Chociaż ja z piasku takie drobne syfy zaciągam wężem po prostu.I najlepiej tak zadbać o cyrkulację żeby operacja była potrzebna tylko w niektórych kątach.

Opublikowano

Temat odmulacza! Można by książkę napisać! Każdy będzie miał inne doświadczenia. Ja np. odmulaczem nieźle porysowałem sobie szkło. To samo dotyczy wszelkiej maści czyścików. Zapewne mało uważnie odmulałem przy szybie :twisted: Od momentu nowego zbiornika (tak mierzą podobno czas akwaryści) zainwestowałem w cyrkulację.

Jeśli już jednak masz odmulacz, to (dla przestrogi) ostrożnie przy szybach. Piasek jest dla nich bezlitosny.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.