Skocz do zawartości

Pokolenie F0-F1 i .......Fx


Zabir

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jeden zdominowany w innym akwarium samiec Red-Red przyniesiony do mnie pieknie się wybarwił i zdominował pozostałe. No ale oczywiście wszystko z hodowli. Nie wiem, czy To Cię zaintryguje czy coś wyjasni... Sam się nad tym wcześniej nie zastanawiałem.

U innych zwierząt, np. ssaków (pomijając oczywiście ludzi, he he), to się nie sprawdza. Np. hipopotamy potrafią być zdominowane, a w innym stadzie zdominować resztę i to walcząc bardzo krwawo (oglądałem o tym kiedyś film na NG)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, to zmienia trochę postać rzeczy. Bo widzisz, u mnie ten samiec, o którym wspomniałem, był o 1/3 mniejszy niż w momencie, gdy się u mnie wybarwił. Zatem wynika z tego, że dominował zanim dorósł, a kiedy wylądował u mnie, to dorósł właśnie i się wybarwił. Może w tym tkwi problem? Może właśnie jest tak, że wybarwienie idzie w parze ze wzrostem? Jeśli mniejszy dominujący, a nie wybarwiony całkiem, to jak podrośnie to się wybarwi bardziej prawidłowo? A inaczej gdy np. samiec jest już dużym ale zdominowanym okazem, a z racji przeniesienia do nowego haremu dominuje, lecz z powodu "dorosłości" już się nie wybarwi całkowicie?

Trochę może zamieszałem, ale może coś z tego wydedukujesz? ;)


pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Chciałbym poznać aktualne opinie jaka różnica po za ceną jest między rybami F1 a tymi z domowych hodowli???czy to prawda że te z domowych hodowli są zdrowsze i mniejsze ryzyko że przyniosą chorobę?


U nas raczej nie znajdziesz firmy która by zajmowała się sprowadzaniem ryb z odłowu, ryby z rodzimych hodowli na pewno lepiej zniosą pobyt w naszych akwariach. Przy hodowli postawił bym na właściwą dietę i odpowiednią wodę, to raczej wystarcza dla naszych ryb tak jak to napisał stan. Na pewno ważna jest też hodowla z której pozyskasz ryby, są tacy co krzyżują ryby blisko spokrewnione co nie jest dobrym pomysłem.

Z tego co wiem interesuje Cię Tropheus bemba, jest to łatwa w hodowli ryba, została sprowadzona dawno temu i istnieje duże prawdopodobieństwo że trafi się bubel. Jest to jeden z pierwszych gatunków sprowadzanych do nas, początkowo kosztowała 100 zł było to naprawdę sporo obecnie 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas raczej nie znajdziesz firmy która by zajmowała się sprowadzaniem ryb z odłowu, ryby z rodzimych hodowli na pewno lepiej zniosą pobyt w naszych akwariach. Przy hodowli postawił bym na właściwą dietę i odpowiednią wodę, to raczej wystarcza dla naszych ryb tak jak to napisał stan. Na pewno ważna jest też hodowla z której pozyskasz ryby, są tacy co krzyżują ryby blisko spokrewnione co nie jest dobrym pomysłem.

Z tego co wiem interesuje Cię Tropheus bemba, jest to łatwa w hodowli ryba, została sprowadzona dawno temu i istnieje duże prawdopodobieństwo że trafi się bubel. Jest to jeden z pierwszych gatunków sprowadzanych do nas, początkowo kosztowała 100 zł było to naprawdę sporo obecnie 10 zł.




Nie zostaje z Malawi.


Po prostu interesuje mnie różnica między F1 a tymi hodowanymi np.u kowalskiego w domu sam znam osoby które mają rybki od takiego kowalskiego i rybki żyją i są zdrowe.Więc czy warta aż tyle płacić za F1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.