Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich!!!!!

Ludzie podajcie proszę kilka przykładów obsady do 320.Niebawem odbieram nowy zbiornik i nie jestem zdecydowany.Wy macie

większe doświadczenie w tej materii.

Pozdrawiam!!!!! :(

Opublikowano

A na czym chcesz się oprzeć ?

wybory masz że cho cho.

Zaproponował bym Ci 3 gatunki choć pewnie są tacy co powiedzą ze 4 spokojnie wejdą.

Daj nam jakiś początek co Ci się podoba, a wtedy pogadamy :)

Opublikowano

Witam, trochę na łatwiznę idziesz kolego, może najpierw poczytaj, poszukaj gatunków jakie ewentualnie Ci się podobają, chociaż 1 gatunek podstawowy by się przydał bo kombinacji obsady jest wiele, a nie chciał byś chyba, by każdy z nas podał swoje typy, więc najpierw więcej podaj informacji, a potem możemy coś ustalić.


I tak jak Yaro pisze 3 gatunki.

Opublikowano

Podaj wymiary akwa.

Co do obsady np:

-M. Greshakei, Psedotropheus Acei, Pseudotropheus Msobo Magunga

-Greshakei Saulosi Labidochromis permutt.

-P.Socolofi/Aurora,labidochromis mbamba,msobo

Obsady podane przy litrazu +/- 300 litrow w innych watkach

Kombinacji jest duzo ostatnio wymyslili "fajna", oparta na Policie i Chilumbie..

Ja np poszedl bym Afra+yellow..

Ktos inny co innego duzo pysi a w 300litrach tez sporo gatunkow moze plywac..

Sugeruje galerie i szukamy..

Opublikowano

co do kolegów yaro i m_sobo to podobają mnie się np.....

Pseudotropheus saulosi Coral

Melanochromis johanni

Pseudotropheus acei

Pseudotropheus crabrio

Pseudotropheus elegantus ornatus

Pseudotropheus socolofi

Cynotilapia afra red top likoma


Pozdrawiam!!!!!

Opublikowano

No teraz o wiele lepiej :wink: Dla mnie całkiem ciekawe zestawienie z tych ryb, które podałeś jest takie:

- Acei

- johannii

- socolofi

i na 3 gatunkach bym poprzestał, choć akwarium ma fajne wymiary i 4 gatunek nie stanowił by kłopotu.

Opublikowano
co do kolegów yaro i m_sobo to podobają mnie się np.....

Ps. Saulosi Coral

Melanochromis johanni

Pseudotropheus acei

Pseudotropheus crabrio

Pseudotropheus elegantus ornatus

Pseudotropheus socolofi

Cynotilapia afra red top likoma


Pozdrawiam!!!!!



-Melanochromis johanni (Auratus albo Chipokae to nie jest wiec smialo)

-Pseudotropheus acei ( mnie sie nie podoba, ale przy tej dlugosci rowniez, smialo )

-Pseudotropheus socolofi (jaknajbardziej)

-Ps. Saulosi (moze byc)


IMO 4 gatunki spokojniutko wejda do tego akwa... Agresywny Orantus moze Ci klepac Ps.S imo sa do siebie podobne wiec tez mozna je sobie odpuscic. Crabro, piekna - szalenie agresywna ryba, mozna by sie pokusic, ale z zupelnie inna obsada. Afra, to jedna z moich ulubionych ryb, tyle , ze mieskolubna, wiec i tu trza by bylo dopasowac inna obsade..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
    • Fajny kaseciak, czekamy na recenzję po uruchomieniu.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.