Zealota Opublikowano 11 Czerwca 2008 #11 Opublikowano 11 Czerwca 2008 No niestety Twoje akwarium to minimum dla malawi. Sporo osób nawet twierdzi, że w ogóle za mało. Dlatego większość z nas poleci Ci pseudotropheus saulosi. To jeden z najmniejszych pyśków, choć jak dorośnie wcale na malucha nie będzie wyglądał w twoim akwa. Dymorfizm płciowy jest bardzo wyraźny i będziesz miał dwa kolory w akwa, a jeden gatunek. Obejrzyj zdjątka. Poza tym saulosek jest relatywnie łagodny i należy do gatunków łatwiejszych w hodowli, dlatego polecanych dla początkujących. Dla twojego akwarium maxymalne optimum to będzie harem saulosi, być może uda Ci się utrzymać więcej niż jednego samca Trzeba uczciwie przyznać, że saulosi jest bardzo często proponowaną obsadą, z powyższych powodów. Być może sa jeszcze inne gatunki, które można by hodować w takim litrażu. Tu już niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni forumowicze, ja nie czuję się kompetentny.
mariope Opublikowano 12 Czerwca 2008 Autor #12 Opublikowano 12 Czerwca 2008 Witam ponownie wyczytałem gdzies ze jak akwa ma dojrzewać to przy wyłączonym świetle czy to prawda? u mnie po miesiącu to tylko pojawiły sie smarki które sa widoczne przyssawkach :?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się