Skocz do zawartości

Tło z łupka


Rekomendowane odpowiedzi

narazie niewiele widać, bo, jak już napisałeś, jest bałagan :) Poczekaj, aż woda się wyklaruje i wstaw zdjęcie do galerii. Fotke zrób wieczorem, bez lampy, a źródłem światła niech będzie tylko akwa. Z tego co narazie dojrzałem to pokombinuj jeszcze. Masz chyba strasznie cienkie łupki. Jedynym plusem takich skałek jest to, że zabierają mało miejsca, ale wyglądają, przynajmniej moim zdaniem, niespecjalnie :wink: Poza tym trudno je sensownie ułożyć i najczęściej wychodzą jakieś garaże. Daj tam panie dzieju jakąś porządną bryłe do środka i zobaczysz czy nie mam racji :D

edit: jeszcze jedno. Sadzisz tam widzę cryptorynki. Sadź na zdrowie, ale proponuje dać je bliżej ściany, to zasłonią grzałkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Muszę odkopać wątek, mam pomysł na zbudowanie tła z łupka, mam możliwość cięcia krawędzi kamieni na pile do kafli ceramicznych. Pozostaje kwestia na co je przyklejać.

Mój pomysł zakłada, że dolna warstwa łupka filitowego będzie ścięta na równo a płaską stroną będzie położona na spienionym pcv o grubości 5mm. Kamień chcę spróbować przykleić pianką montażową do pcv taką jaką używa się przy montowaniu okien.

dolna warstwa kamienia będzie jak najwyższa, natomiast od góry na zakładkę dojdą kamienie spiłowane od góry, na wysokości 3/4 wysokości będzie zachodząca na siebie postrzępiona krawędź górnych kamyków.

Jak myślicie, czy taka pianka utrzyma kamień do spienionego pcv ?

i drugie pytanie pomocnicze, czy 5mm grubości płyty utrzyma kamienie ?

Moduły będą miały około 40cm szerokości, aby można je było włożyć do baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę odkopać wątek, mam pomysł na zbudowanie tła z łupka, mam możliwość cięcia krawędzi kamieni na pile do kafli ceramicznych. Pozostaje kwestia na co je przyklejać.

Mój pomysł zakłada, że dolna warstwa łupka filitowego będzie ścięta na równo a płaską stroną będzie położona na spienionym pcv o grubości 5mm. Kamień chcę spróbować przykleić pianką montażową do pcv taką jaką używa się przy montowaniu okien.

dolna warstwa kamienia będzie jak najwyższa, natomiast od góry na zakładkę dojdą kamienie spiłowane od góry, na wysokości 3/4 wysokości będzie zachodząca na siebie postrzępiona krawędź górnych kamyków.

Jak myślicie, czy taka pianka utrzyma kamień do spienionego pcv ?

i drugie pytanie pomocnicze, czy 5mm grubości płyty utrzyma kamienie ?

Moduły będą miały około 40cm szerokości, aby można je było włożyć do baniaka.



Plezi jak chcesz ja mam trochę łupka na zbyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że Soudal sobie poradzi, jednak rozchodzi mi się czy pianka tez by dała radę, bo będę musiał sporo jej nawalić, około 3-4cm tyle co grubość kamienia. To Soudala by mi poszło z 10 opakowań :)


A co do łupka to super, dzięki za propozycję,ale mam do Ciebie prawie 500 km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.