Skocz do zawartości

Co tydzień jedna :-(


Rekomendowane odpowiedzi


W związku z tym, że już mam kubełek mam kilka pytań:


1. Czy mogę teraz ograniczyć podmiankę wody, np.: raz w miesiącu 30L (10%),

czy może mniej lub rzadziej. Tylko, że mam teraz dużo NO3 - między 80/100.

Ale może w póżniejszym czasie będzie to możliwe?

2. Kiedy wyczyścić ten filtr, podobno jak zacznie głośniej chodzić? Czy to prawda?

3. Co z karmieniem, ograniczać? Czy sypać dwa razy dziennie.



Ihmo posiadanie kubelka nie zwalnia nas od obowiazku cotygodniowej podmianki wody .tj.ok 25%.Z reszta podmianke wody "wykorzystuje" sie rowniez jak pretekst do odmulania dna-kolejna bardzo wazna rzecz,aczkolwiek znam malawistow i malawistki ktorzy tego nie robia i tez zyja :roll:

Kubelek czyscimy gdy przeplyw diametralnie spadnie...Tu nie ma reguly..Zalezy od mocy wirnika,wkladow,prefiltra..Napewno zauwazysz odpowiedni moment.

Co do karmienia- jak juz Zealota pisal.

Powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam odnośnie czyszczenia kubła. Srednio wypada to raz na pół roku. Pierwsze czyszczenie tak na oko możesz zrobić po 8 miesiącach jak wszystko będzie ok.

Najlepiej jednak obserwować przepływ i parametry. Z tym pierwszym wiadomo, wiesz jak wygląda teraz i będziesz widział kiedy spada. Druga sprawa parametry. Przy dorastających rybach cięzko to wyczuć ale zazwyczaj podmianki poprostu przynoszą coraz mniejsze skutki przy NO3 lub bardzo szybko sie podnosi. To oznaka, że w kuble jest na tyle syfu, że wydajność biologiczna spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawia mnie czemu takie duze NO3, NO2 = 0 może świadczyc o zamknięciu cyklu azotowego, natomiast tak wysokie NO3 bardzo zastanawia mnie, dlaczego, skoro tak często podmieniasz dość duże ilości wody. Czyżby przerybienie ? czy wysokie NO3 już w wodzie którą podmieniasz w trakcie podmiany (kranówce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, przesadziłem, ale są młode jeszcze i nie wiem jak tam dymorfizm... Jak narazie inkubuje saulosi i to już końcówka trzeciego tygodnia ;-), ale nie odławiam, bo rzecz jasna nie potrzebuję już więcej. Jak już rozróżnię płeć to wtedy nastąpi redukcja. Zostaną haremy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.