pastel Opublikowano 11 Czerwca 2008 Autor #31 Opublikowano 11 Czerwca 2008 widze, ze pojechaliscie mnie ostro... kubel - nie chodzi o wydatek, ale o ryzyko zalania mieszkania, a co gorsza sasiadow (4 pietro), dlatego jestem tak daleki kupowania tego sprzetu. i prosze nie piszcie ze u was wszystko pieknie chodzi i nic sie nie wylewa. u mnie moze byc dokladnie odwrotnie. jezeli parametry beda sie utrzymywac, to po co kubel, przeciez to tylko filtracja biologiczna ktora ma utrzymywac paramatry wody, tak? no wlasnie. wiec jezeli te parametry nie beda sie zmieniac - to kubla nie bedzie... (w trakcie uplywu czasu to sprawdze). zmierze jeszcze wode w kranie, moze tez bedzie dobra ;-) co do pana z zoologa. hmm, wiec tak. maja tam 3 akwa, jedno 375L, drugie narozne tez duze i 240L. w 375L i tym naroznym sa rybki dorosle okolo 2, 3 lat, a w 240L ich mlode. wode podmieniaja co tydzien po pol zbiornika, bylem i na wlasne oczy widzialem jak to robia. malo tego wode leja prosto z kranu wezem ogrodowym, nie zadna tam odstala czy cos... i posiadaja tylko filtry wewnetrzne i to bez zadnej ceramiki. ryby sa wielkie i wygladaja zdrowo, a akwaria sa przerybione! jakos im te rybki nie padaja...
fish1990 Opublikowano 11 Czerwca 2008 #32 Opublikowano 11 Czerwca 2008 hmm, no jeśli tak podchodzisz do sprawy, to w takim razie po co Ci akwa, przecież ono też może w każdym momencie pęknąć, rozlać sie itp...(odpukać oczywiście) a co do filtrów to naprawdę teraz są bardzo dobre i bezawaryjne kubełki i raczej rzadko słyszy sie o jakimś incydencie związanym właśnie z kubłem. ale zresztą jak już ktoś wcześniej napisał, że to jest Twoja indywidualna decyzja i i tak zrobisz jak zechcesz. pzdr i życzę Ci sukcesów w Malawi, oraz aby Twoje pysie miały się dobrze;]
meth Opublikowano 11 Czerwca 2008 #33 Opublikowano 11 Czerwca 2008 Czy na samym wew. można – są opinie, że można – ale imho jest to trudniejsze niż z wykorzystaniem kubła. Reasumując topic jest o filtracji za pomocą tylko filtra wew. i o tym, że co tydzień pada jedna ryba – o czymś to świadczy?? Testy wody należy wykonywać ściśle według instrukcji – jeśli instrukcja jest niejasna to szkoda zachodu - a wyniki ci nic nie mówią. A jeśli chcesz wiedzieć czy twoja filtracja daje rade to jeszcze testy na NH4 obowiązkowo tym bardziej, że no3=1 (chyba że zbijasz no3). Kubełek może zalać mieszkanie tak jak akwarium i jeszcze dużo rzeczy w domu. To że ryby w akwarystyku nie padają o niczym nie świadczy – nie o to nam chodzi w tym hobby.
pastel Opublikowano 11 Czerwca 2008 Autor #34 Opublikowano 11 Czerwca 2008 testy przeprowadzone byly prawidlowo tylko nie wiedzialem jak odczytac ta skale kh, bo nigdzie nie zauwazylem.
meth Opublikowano 11 Czerwca 2008 #35 Opublikowano 11 Czerwca 2008 no2 - wlalem 5 korpli preparatu 1 i piec kroli preparatu 2, bo nie bylo napisane jasno ile kropel preparatu 2. tak czy inaczej wyszlo 0. ?? Tak czy inaczej jeszcze nh4.
pastel Opublikowano 11 Czerwca 2008 Autor #36 Opublikowano 11 Czerwca 2008 http://allegro.pl/item378872641_jbl_nh4 ... io_pl.html
pastel Opublikowano 11 Czerwca 2008 Autor #37 Opublikowano 11 Czerwca 2008 aha jeszcze napiszcie jakie parametry powinna miec woda dla malawi, granice gorne i dolne...
labeo1 Opublikowano 11 Czerwca 2008 #38 Opublikowano 11 Czerwca 2008 Można łatwo zabezpieczyć kubełek a właściwie sąsiadów przed zalaniem: należy zrobić otwór tuż pod powierzchnią wody na rurce do filtra, w momencie rozszczelnienia kubełek się zapowietrzy ale wody wyleje się tylko tyle ile jest do dziury. Efekt niepożądany: może wystąpić spalenie filtra. Też mieszkam na 4-tym
pastel Opublikowano 11 Czerwca 2008 Autor #39 Opublikowano 11 Czerwca 2008 labeo, masz tak zrobione u siebie? i czy w trakcie pracy filtra woda nie bedzie sie lala przez ta dziure?
Zealota Opublikowano 11 Czerwca 2008 #40 Opublikowano 11 Czerwca 2008 warto czasem zajrzeć na serwis http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... iurke.html
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się