Skocz do zawartości

Filtr hamburski również jako skimmer?


Rekomendowane odpowiedzi

Falownik to tunze 6045. On ma fizyczną regulację na pierścieniu.  Fi 40 dokładnie pasuje. 

Wypływ wody jest jak z narurowca.

Pojawiło się jednak małe ALE. Falownik co któryś start ma problem z wystartowaniem. Trzaska wirnikiem i dopiero startuje po chwili. To jest ewidentny problem pionowego ustawienia. W poziomie i pod kontem problemu nie ma.

Przetestuję to jeszcze bo nie mogę sobie pozwolić aby falownik zastrajkował przy zaniku prądu np podczas wyjazdu.

 

20240323_164818.jpg

20240323_164814.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bojar napisał(a):

Pojawiło się jednak małe ALE. Falownik co któryś start ma problem z wystartowaniem. Trzaska wirnikiem i dopiero startuje po chwili. To jest ewidentny problem pionowego ustawienia. W poziomie i pod kontem problemu nie ma.

Przetestuję to jeszcze bo nie mogę sobie pozwolić aby falownik zastrajkował przy zaniku prądu np podczas wyjazdu.

Ciekawe, czy to akurat ten model/firma tak ma, czy ogólna cecha. W takim razie kolanko na wyjściu przy ustawieniu poziomym - trochę kosztem przepływu, ale pewność działania ważniejsza.

Edytowane przez TomekT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, L.A.J.O.N. napisał(a):

Bojar nagraj filmik jak możesz jak to sika

No właśnie też chciałbym zobaczyć na filmie.

Na dole dołóż kolano 45° wtedy falownik nie będzie w pionie i może nie będzie problemu ze startem, a nie powinno to zaburzyć przepływu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TomekT napisał(a):

Ciekawe, czy to akurat ten model/firma tak ma, czy ogólna cecha. W takim razie kolanko na wyjściu przy ustawieniu poziomym - trochę kosztem przepływu, ale pewność działania ważniejsza.

Obawiam się, że w moim przypadku może to wynikać ze zużycia urządzenia/wirnika. Właśnie sobie przypomniałem, że miałem z nim już takie problemy jakiś czas temu po zaniku prądu. Pomogło wtedy przeczyszczenie i trochę inne ustawienie.

W opcji w poziomie nawet z doinstalowaną rurą startuje teraz bez problemów

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 21.03.2024 o 09:38, Bojar napisał(a):

@darianus teraz tak się zastanawiam czy mocna filtracja biologiczna w takim filtrze nie rozwiązuje problemu biofilmu niwelując po prostu jego powstawanie.  Na to wskazywałyby Twoje doświadczenia.

Powinno działać daj tylko czas u mnie po ok 6tyg zniknął, brak biofilmu od dwóch lat.

Zobacz mój wątek Hmf w filtrze Juwel.

image.png.c980f19ce24b9ae182561adc0f50a529.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablomas dzięki. Tak sobie właśnie myślałem, że mocna filtracja biologiczne likwiduje błonę.

Ja właśnie "tworzę" taką hybrydę. Narożną kasetę w kształcie hmf ale w sposobie działania modułu

Czyli przód będzie cały z pvc. U góry nacięcie jako skimmer.

Zastanawiam się tylko nad wlotem @jaras @marcin73m jak macie zrobione wloty do modułu?

Myślałem nad wpuszczeniem poziomo nawierconej rury z zewnątrz zabezpieczonej czymś takim.

Myślę, że spowodowało by to równiejszy przepływ wody przez gabkę

Tylko czy ta rura jest potrzebna?

Może wystarczy tylko ponawiercać dziurki jako wlot?

image.png.3ec41292d6f9df8a9cd184e98e8ab4ae.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zasys poziomy przodem. Raczej mało jest widoczny, ale jak ktoś się uprze, to go zobaczy i będzie mu przeszkadzał. Wymiary zasysu sprawdzone pod moją pompę 3000l - 0.5x20cm. U mnie się to sprawdza. Piotr, jeżeli chcesz zrobić podobny zasys do mojego, to warto szczelinę wyciąć wyższą i od środka zamontować na wklejonych szynach ruchomą przesłonę. Bo dobrze dobrać wielkość zasysu, to podstawa przy tego rodzaju filtracji - no ale ja mam typową kasetę, zabudowaną w tle 

IMG_20240423_232630.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.