Skocz do zawartości

Skały


Pascalb

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Ensa napisał(a):

A Ty w ogóle patrzyłeś jaką masz wodę. kranie? Większość wody w kranie ma odpowiednie parametry. pH stabilne będzie już przy KH3 tak że naprawdę trzeba mieć wyjątkowego (nie)farta żeby mieć taką wodę w kranie

Mam względnie miękką wodę (stacja uzdatniania wody), nie wiem jakie dokładne ma parametry, te 4-8 kh powinna mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pascalb napisał(a):

Mam względnie miękką wodę (stacja uzdatniania wody), nie wiem jakie dokładne ma parametry, te 4-8 kh powinna mieć

No to kupujesz sól Azoo, dajesz na początek i do każdej podmiany i masz nie tylko potrzebne mikro, ale też utrzyma Ci odpowiednie ph I gh. Nie patrz na skały, nie kombinuj. Same skały to za mało przy wodzie ze zmiękczacza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się z kamlotami - jedzie się do składu kamienia dekoracyjnego i wybierasz co bardziej pasuje. Gnejsy są dość neutralne, wapienie może do Malawi bardziej będą pasować.

 

Unikaj kamieni z dużą zawartością żelaza - widać  gołym okiem,  bo które korodują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ensa napisał(a):

No to kupujesz sól Azoo, dajesz na początek i do każdej podmiany i masz nie tylko potrzebne mikro, ale też utrzyma Ci odpowiednie ph I gh. Nie patrz na skały, nie kombinuj. Same skały to za mało przy wodzie ze zmiękczacza 

O tej soli nie wiedziałem, dzięki za rekomendacje napewno kupię a na 50l zbiornik to mi dożywotnio starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pascalb napisał(a):

Temat bardzo podobny więc jak ci przeszkadza to się nie udzielaj

Kolego przyhamuj, bo jeśli jeszcze nie zauważyłeś to ja tu jestem moderatorem i to ja decyduję jakie treści mogą tu być, a które nie. Jeśli nie chcesz zakończyć tu swojej kariery, na tym jednym temacie to waż słowa. 

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bartek_De napisał(a):

Kolego przyhamuj, bo jeśli jeszcze nie zauważyłeś to ja ju jestem moderatorem i to ja decyduję jakie treści mogą tu być, a które nie. Jeśli nie chcesz zakończyć tu swojej kariery na tym jednym temacie to warz słowa. 

Po pierwsze to "waż" a po drugie nie robię nic szkodliwego dla forum więc o co cała spina. Zaczęło się od pytania o skały wpływające na wodę, które nie miało znaczenia dla typu zbiornika. Biotopy wielkich afrykańskich jezior są podobne do siebie i to czy ja docelowo umieszcze te skały w Malawi 480l bądz 50l Tanganice nie ma znaczenia dla wartości dyskusji. Cała rozmowa była o skałach i parametrach wody a nie o biotopie Tanganiki. Grożenie banem o taką błachostke jest po prostu poniżej standardów rozumu i godności człowieka. Pozdrawiam, polecam napić się melisy i odstawić na chwilę komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.