Skocz do zawartości

Ryby uderzają o wszystko


Pikczer

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas dzisiejszej kolacji zero wariacji,  ryby w większości pięknie jadły. Oczywiście klasyczne emocje i trzeba uważać, żeby całą grupa nie wypadła w chwili podawania pokarmu. Ledwo pływający  ( myślałem , że już po nim) przez cały dzień Kadango podczas kolacji "wyzdrowiał" i od razu pływał normalnie, jadł jak prosiak. Ale 3 inne ryby, które "wariowały" nie jedzą nadal. Ogólnie cieszę się, że nie jest gorzej w tej chwili. Ale nadal nie wiem co się "wydarzyło". 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ensa napisał(a):

Paletkom po takich kuracjach wyniszczających podaje się Atvitol JBL, namacza pokarm, nie wiem jak w Malawi, ale w sumie ryba jest ryba...Chyba ze znowu chemia? Trzeba by było ichtiologa najlepiej zapytać

Dostają, mam. Poza tymi co wariowały to reszta żwawa dość jest. Końskie zaloty, dyskusję na temat rewirów. Ładnie jedzą, są ruchliwe, kolory ładne. Niektóre ryby to w ogóle odżyły po leczeniu. Tylko myślę o ewentualnej podmianie wody... a boję się że to coś z wodociągów trafiło do akwarium. 

Ryby podczas karmienia, bardzo zainteresowane😜 Takie coś im zrobiłem, żeby szybko wróciły do formy 😜

IMG_20231119_145856.thumb.jpg.46d5d4a0a7a11f1c017418343d6a3b4a.jpg

Edytowane przez Pikczer
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma tak to dobre węglowodany po chorobie :D Wiesz jeszcze tak myślałam, MLP podaje się w ph poniżej 7, Ty na pewno miałeś więcej, może to to?reakcja leku który w wysokim ph stał się bardziej toksyczny? Tak głośno myśle. Ja bym wodę podmieniła. Lej przez ustrojstwo ale powolutku, żeby węgiel wyłapał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ensa napisał(a):

No nie ma tak to dobre węglowodany po chorobie :D Wiesz jeszcze tak myślałam, MLP podaje się w ph poniżej 7, Ty na pewno miałeś więcej, może to to?reakcja leku który w wysokim ph stał się bardziej toksyczny? Tak głośno myśle. Ja bym wodę podmieniła. Lej przez ustrojstwo ale powolutku, żeby węgiel wyłapał

To już było po dwóch seriach leku. Po leczeniu. W międzyczasie też były podmiany bez niespodzianek. Dopóki po ostatniej dawce leku nie zacząłem podmieniać wody to wszystko było super. Ryby były żwawe. Teraz zmierzyłem No3 i jest około 15-20. Woda klarowna. Za chwilę robię znowu podmianę. Zobaczymy co się będzie działo. 

No i 45% wody podmienione. Ryby happy, nic złego się nie działo a już minęło jakieś 15 godzin od podmiany. Jakieś 185 litrów nalewalem ponad dwie godziny, powoli. 

Oczywiście nadal nic nie wiem. Może wodociągi może nie. 

Edytowane przez Pikczer
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po kolejnej podmianie spokój. Te ryby które są zdrowe to są zdrowe a niestety niektóre od wariacji odejdą z tego świata. Strasznie się podbijały, podrapały i wyglądają paskudnie. 4-5 ryb nie je ale próbuje jeść, a jeden wielki cielak ma chyba uszkodzony pęcherz pławny bo jest z boku spuchnięty i nie potrafi większość dnia pływać normalnie. Pływa tylko normalnie podczas karmienia. Absurd...

Na drugim zdjęciu Lethrinops, który był piękny...

Także na oko 4-6 ryb jeszcze padnie 😵‍💫

No i stosuje już tylko ekologiczne lekarstwo, własnej produkcji nawet😜 Mam nadzieję, że pomoże. Jeśli nie rybom to mi na pewno 😜

IMG_20231122_100915.thumb.jpg.9dd842074d9eb7af21827557ba8b4fcf.jpgIMG_20231122_101036.thumb.jpg.d451eef52b30ba84d22b0680b8052d7b.jpg

IMG_20231117_214456.thumb.jpg.66f615fcd16aac98a296ed24f20ea32c.jpg

Edytowane przez Pikczer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.