pelasia89 Opublikowano 27 Sierpnia 2023 #1 Opublikowano 27 Sierpnia 2023 Czesc wszystkim forumowiczom! Mam na imie Asia i dopiero zaczynam swoja przygode z akwarystyka. Dostalam akwarium od tescia, który już nie chcial się nim dluzej zajmowac. Baniak byl zapuszczony, ale z potencjalem. Zdjecia zamieszcze ponizej. Po miesiacu szperania w internecie zdecydowalam, ze chce "wejsc" w swiat Malawi. I tak wzielam się za ogarnianie samego akwarium, jak i wszystkich potrzebnych rzeczy. Dzisiaj wystartowalam, uzylam Prodibio Biodigest. Akwarium: Juwel Vision 450 Filtr biologiczny: JBL e1502 Filtr mechaniczny: JBL e1902 Ogrzewanie: Aquael Ultra Heater 200 + Eheim Jager 250 (eheim tymczasowo, bo mam problem z podlaczenie grzalki przeplywowej Hydora) Oswietlenie: oryginalne od akwarium Juwela Odtworzenie biotopu Malawi nie bylo moim celem, stad korzenie i roslina. Prosze mnie nie zjesc, jesli cos zrobilam zle 2
Pikczer Opublikowano 28 Sierpnia 2023 #2 Opublikowano 28 Sierpnia 2023 Witaj:) Ładnie posprzątałas w tym akwarium. Filtry bardzo przyzwoite jeśli brutalnie za dużo nie będzie ryb. Duży ruch tafli wody, żadnej deszczownicy. Zdecyduj tylko w którą grupę ryb chcesz wejść i wtedy nieco może zmodyfikujesz wystrój. Mbuna czyli te co muszą mieć kamienie i kryjówki (dużo więcej) to te mniejsze ryby , roślinożerne i niezłe kozaki. Druga grupa to non-Mbuna czyli więcej plaży, mniej kamieni i więcej miejsca do pływania, zazwyczaj mięsożerne, większe i nieco spokojniejsze. Oczywiście to tak w skrócie, ale będziesz wiedzieć którą iść drogą. Oczywiście nie mieszaj tych grup, bo zazwyczaj średnio to działa. Podczas dojrzewania czyli dobry miesiąc będzie czas na planowanie obsady. Powodzenia:) 1
Robson79 Opublikowano 28 Sierpnia 2023 #3 Opublikowano 28 Sierpnia 2023 Witaj. Nikt Cię tu nie zje Jeśli chodzi a aranżację to Tobie ma się podobać choć ja bym radził zdjąć ten kamień na górze ponieważ przy jakichś pracach serwisowych może spaść i będzie powódź Pozdrawiam. 1
pelasia89 Opublikowano 28 Sierpnia 2023 Autor #4 Opublikowano 28 Sierpnia 2023 9 hours ago, Pikczer said: Witaj:) Ładnie posprzątałas w tym akwarium. Filtry bardzo przyzwoite jeśli brutalnie za dużo nie będzie ryb. Duży ruch tafli wody, żadnej deszczownicy. Zdecyduj tylko w którą grupę ryb chcesz wejść i wtedy nieco może zmodyfikujesz wystrój. Mbuna czyli te co muszą mieć kamienie i kryjówki (dużo więcej) to te mniejsze ryby , roślinożerne i niezłe kozaki. Druga grupa to non-Mbuna czyli więcej plaży, mniej kamieni i więcej miejsca do pływania, zazwyczaj mięsożerne, większe i nieco spokojniejsze. Oczywiście to tak w skrócie, ale będziesz wiedzieć którą iść drogą. Oczywiście nie mieszaj tych grup, bo zazwyczaj średnio to działa. Podczas dojrzewania czyli dobry miesiąc będzie czas na planowanie obsady. Powodzenia:) W drodze sa jeszcze prefiltr sunsun, który chce podlaczyc przed biologa, oraz trzeci filtr, tylko wewnetrzny (aquael turbo 2000). Co do obsady, dalej nie wiem, ale tak jak mowisz, jest czas, zeby pomyslec. Aaa no i oprocz bakterii, w obu filtrach sa gabki z dojrzalego akwa od innego akwarysty.
Bezprym Opublikowano 28 Sierpnia 2023 #5 Opublikowano 28 Sierpnia 2023 (edytowane) Panowie tutaj tylko się witamy i przedstawiamy. Edytowane 28 Sierpnia 2023 przez Bezprym 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się