Skocz do zawartości

450 litrów. Dobór obsady. Pomożecie?


bemol28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się przywitać gdyż jestem nowy na tym forum:)

Wracam do Malawi po dłuższej przerwie. Poprzednio miałem akwarium 200l a z obsady saulosi i maingano.

Tym razem akwarium 150x50x60 i stąd moja prośba o dobór obsady , trochę czasu minęło od poprzedniego malawi i szczerze mówiąc dużo już pozapominałem.

Chciałbym mieć 4-5 gatunków i tak to sobie wymyśliłem:

Aulonocara OB

-Labidochromis caeruleus Kakusa

- Cynotilapia zebroides Cobue

- Psedotropheus cyaneorhabdos Maingano

 

Podobają mi się jeszcze Red-Red , Msobo magunga, Saulosi ,L. hongi, rdzawy, .

Czy te 4 gatunki mogą być razem i czy ewentualnie mogę dorzucić 5 gatunek. Czy może coś pozmieniać w tej obsadzie?

 

 

Edytowane przez bemol28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz jakieś doświadczenie skoro miałeś akwarium z tym biotopem. Z podanej obsady zrezygnuj z Aulonocary ob, skoro większość to MBUNA. Obsadę musisz kompletować z małych ryb, dobrze jest gdy wpuścisz wszystkie odmiany razem. Obsada ma podobać się Tobie.
W temacie,, obsady" masz tyle tematów że na pewno coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem właśnie pisać to samo, co @piotriola o Aulonocara, dlatego ograniczę się do jednej uwagi: mam 420 l, co prawda 130 cm długości, 3 gatunki i uważam, że to jest optimum. Moim zdaniem 5 gatunków w Twoim akwarium to za dużo, ale po lekturze forum znajdziesz tu i inne podejścia. 😉 Powodzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bemol28 napisał(a):

Aulonocara OB

Nie wiem czy to ważne dla Ciebie ale te aulonocary nie występują w jeziorze Malawi.  Nie neguję tego bo sam miałem Aulonocary FF gdzie samiec był przepiękny. Ale w tym przypadku pewności nie masz co wyrośnie z narybku. O ile pamiętam to Piotr @piotriola  też takowe posiadał. Zdjęcie mojego samca FF poniżej:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że aulonocara nie występuje w Malawi ale tak jak pisaliście jest piękna 🙂 Chyba nawet nie jest to mbumba. 

No to w takim razie co jako 4 gatunek? Jak dla mnie to 4 w takim akwarium to minimum. Saulosi może być? Wydaje mi się że będzie za żółto. No chyba że rdzawego dorzucić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję taki zestaw:

red red

yellow

maingano

cynotilapia

albo np; coś bardziej wyszukanego:

msobo magunga

metriaclima callainos pearl white

labeotropheus trewavasae thumbi west mc/ob

chindongo sp. elongatus mphanga lub cynotilapia zebroides

generalnie to gatunków i zestawów jest od groma, przejrzyj tą stronę z gatunkami mbuny, może coś innego jeszcze Ci się spodoba http://www.malawi.si/Malawi/Mbuna/index.html

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.