Jump to content

Gdy wyrośnie dziadostwo...


Zealota

Recommended Posts

...a człowiek pierwszy raz takie widzi, bo nigdy takich glonów nie posiadał to pyta się starszych i młodszych z forum o pomoc :) No to chciałem spytać, cóż to jest, bo boje się, że sinice.


Streszczę krótko i dodam zdjęcie, powiedzcie co myślicie o tej zieleniźnie. Pojawiło się pare dni temu, trochę po okrzemkach, na tle, tuż pod taflą wody. Pomału się rozrasta, wygląda trochę jak hm mech. Dziś wąchałem - nie śmierdzi, drapałem palcem, schodzi jeszcze ciężej niż okrzemki i strasznie mocno trzyma się cr. Nie glutowate. Nie faluje, nie osadzają się na tym bąbelki powietrza. Pyski średnio zainteresowane, nie widzę, żeby to skubały, ale tam prąd wody jest najsilniejszy więc i tak szans nie mają.

240 l

mechaniczny - atman

biologiczny - tetra ex 700 w ceramice z prefiltrem

ogrzewanie 150 W

natlenianie - przez ruch tafli wody

oświetlanie - 2 x 30 W około 8-10 godzin dziennie


Dodam, że akwa jeszcze się stabilizuje. Dojrzewało 4 tygodnie, było trochę nitravecu, był starter. Obsada od tygodnia w baniaku, gdy była wpuszczana no2 śladowe, skoczyło po przyjęciu, jakie jest dokładnie trudno mi powiedzieć, bo kolory na testach paskowych JBLa wprawiają mnie w różowe zakłopotanie i przemyślenia o daltonizmie. Kh 7, Gh 8, Ph 7,6 (zanosi się na sodę).

Obserwuje pilnie zachowanie ryb, a nimi wszystko jak najbardziej gra (ganiają się, są ciekawskie, latają przy przedniej szybie i prawie wyskakują z akwa przy karmieniu, nabierają kolorków, sporadycznie któraś otrze się o piach). Poniżej zdjątka. Proszę o identyfikację.


obraz002kq7.th.jpg


obraz008hv7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

tak kolory są naturalne, chwilowo mam lustrzankę, która dobrze strzela fotki :) taki jasnozielony mech jak na zdjęciach. Do opisu nic więcej nie dodam bo nie wiem czy coś jeszcze mogę sprawdzić. Myślałem że zielenice, o ile to one, wyrastają dopiero po długim czasie, kiedy baniak jest w pełni dojrzały i dopiero po ataku okrzemków. Nie jest tak?

Link to comment
Share on other sites

na to nie ma sztywnych regół u jednego jest tak a u drugiego całkiem inaczej, nie perzewidzisz bo zbyt wiele zmiennych, woda w kranie, uzyte startery, obsada itd itp

Link to comment
Share on other sites

dzięki mars uspokoiłeś mnie, bo bałem się, że zaraz będzie trzeba koc zakładać na akwa :)

tak może podświadomie opis skierowałem ku zielenicom, ale starałem się patrzeć, niuchać i drapać obiektywnie. Zielsko będę obserwował, jakby chciało wywinąć jakiś numer :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.