Skocz do zawartości

Płaski moduł na tło - zatapialny


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

@AinaeL ja swój malowałem farbami akrylowymi ze sklepu Action i lakierowałem bezbarwnym lakierem ekologicznym. Ciekawi mnie czym malował moduły @did ponieważ jego wykończenie wydaje mi się przyjemniejsze dla oka w momencie kiedy jeszcze kamienie nie są porośnięte glonami :) 

Edytowane przez Vrzechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AinaeL, @Vrzechu swoje malowałem farbami akrylowymi altax z atestem do zabawek oraz farbami w spray-u eco revolution też z atestem do zabawek. Na wszelki wypadek po całkowitym wyschnięciu przez wiele dni je moczyłem w wodzie, gdyby coś do niej puszczały. Ryby już wśród nich pływają i mają się dobrze.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vrzechu Najpierw całość malowałem altaxem (jakiś ciemny, chyba heban). Z Eco użyłem koloru zielony ciemny, ale bardzo delikatnie pryskałam z odległości aby tylko lekko się zazieleniło (a i tak zazieleniło się mocno). Na koniec biała farba metodą suchego pędzla aby uwidocznić krawędzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie co do malowania modułów. Czy w jakiś sposób przygotowujecie powierzchnię do malowania? Zrobiłem moduły z Cr65, schly ponad tydzień następnie moczenie 24h i po całkowitym wyschnięciu pomalowałem sprayem Eco Color. Po tygodniu chciałem je wymoczyć ale farba odchodzi od nich płatami. W wodzie w ogóle nie trzyma się powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro85 pisaliśmy w wiadomości prywatnej, ale napiszę też tutaj bo być może komuś ta odpowiedź się przyda. Problem prawdopodobnie leży po stronie zaprawy Cr65. Wg informacji, które znalazłem jest to zaprawa izolacyjna.  "Ceresit CR 65 służy do przeciwwilgociowego oraz przeciwwodnego uszczelniania nieodkształcalnych i nie zasolonych podłoży mineralnych" (cytat ze strony producenta). Być może przez to farba na jej powierzchni się nie utrzymuje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze swoje tło do Malawi zrobiłem z zaprawy CR 65   i pomalowałem Śnieżką akrylową. Było to kilkanaście lat temu. Z tego co wiem t tło do dzisiaj jest w akwa tyle , że  farby coraz mniej. Ne wiem co jest tego przyczyną. 

Robiłem w ten sposób : akwa wtedy 240 litrów , kupiłem płytę styropianu ( dwa kawałki ) grubości 2 cm , na to "kamienie" ze styropianu przykleiłem silikonem.  Położyłem na podłogę na płasko,  potem pierwsza warstwa zaprawy ale rzadka i za chwilę dwie warstwy bardziej gęste. Schło w ten sposób  ,  że kilka razy dziennie przez kilka  dni zraszałem wodą za pomocą zraszacza do kwiatów. Tak długo to robiłem aż zaprawa przestała wchłaniać wodę. Wtedy pomalowałem czarnym  akrylem  ze Śnieżki.  Reszta jak wcześniej.

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.