Skocz do zawartości

Testy NO3


Rafał80

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie testów po terminie nie powinno się używać - nie są one już wtedy wiarygodne.

Testy JBL miały dwie wersje (starą i obecną), które różniły się skalą porównawczą - może odczytywałeś oba testy na tej samej skali - stąd dodatkowe rozbieżności.

Trzeba też uważać przy testach, żeby nie pomylić nakrętki i przez przypadek zakręcić proszku mokrą nakrętką z testów!
Wielu osobom się to zdarzało i potem okazywało się, że testy przekłamywały i były do wyrzucenia 😞.

Edytowane przez rafalniski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, rafalniski napisał(a):

Ja używałem i używam flagowców Samsunga:  Galaxy S9+ i S21 Ultra.

Nie zauważyłem u siebie rozbieżności w testach NO3, ale za to chlor potrafił mi się nagle znikąd pojawić, a w Gdańsku od lat woda nie jest już chlorowana 🙂 

Dlatego, tak jak już pisałem testy używam właściwe tylko do odczytu NO3 🙂

A może za każdym razem robiłeś testy w innych warunkach (oświetlenie, czas trzymania paska w akwarium, odczyt za pierwszym razem)?

Też "miałem" według testów chlor w wodzie z akwarium nawet kilka tygodni po podmianie. 

Oczywiście starałem się zawsze tak samo robić pomiary. Zużyłem kilka opakowań pasków. Ale bardzo często wychodziły mi dziwne wyniki. Idea sama w sobie super, bo właśnie wyniki są zapisywane etc. No wszystko WOW tylko, żeby te wyniki były normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pikczer napisał(a):

No wszystko WOW tylko, żeby te wyniki były normalne.

Dlatego, z założenia patrzę tylko na NO3 🙂 - w dojrzałym zbiorniku to mi wystarcza - wiem kiedy zrobić większą podmianę a kiedy trzeba zregenerować żywice.

Niestety każda metoda pomiarowa ma swoje wady i zalety - wybierając jedną z nich trzeba mieć to na uwadze i być świadomym ograniczeń 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawiłem się w testy kropelkowe na NO3 z JBL i z Zoolek. Wczorajsze wyniki:

Zoolek - 20

JBL - 25

Wnioski podobne do wcześniejszych: te testy są fajne, ale dla wartości poniżej 15 lub powyżej 40/50. Pomiędzy 15, a 40/50 ciężko jest stwierdzić - w zależności od światła. Wyniki można różnie interpretować w zależności czy spoglądamy: w słońcu, w cieniu, w sztucznym świetle.

JBL ma dla mnie tą przewagę, że robi się nim wygodniej i szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.