Skocz do zawartości

Jaki filtr do akwarium malawi 300 l


_Trolek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję akwarium malawi (300l) mam kilka pytań o filtr 

1.Szukałem na różnych forach informacji dotyczących filtrów do akwarium malawi i tych filtrów jest tyle że nie wiem który wybrać czytałem różne opinie na temat filtrów i jedni piszą że wszystko jest ok drudzy że leje się woda i filtr się nie nadaje stąd moje pytanie jaki filtr zewnętrzny wybrać do akwarium 300l? 

2.Chciał bym się zmieścić w funduszach do 300 zł czy kupię jakiś dobry filtr w tych granicach? 

3.Znalazłem kilka filtrów i czy któryś z nich nadawał by się do mojego akwarium?

- Tetra Ex 1200 plus  (tutaj czytałem że podobno uszczelki się psują często) 

- SunSun HW-304A 

- JBL Cristalprofi e901 greenline 

- SunSun HW 302 

- Aquael Ultramax 1500 

Chciał bym kupić porządny filtr żeby te 300l nie wylało mi się na podłogę bo tego bym nie chciał. Pytam też się o filtry zewnętrzne dlatego że nie mam nic o nich pojęcia jaki by był dobry ponieważ nigdy nie miałem styczności z kubełkiem.

Jako wewnętrzny planuję kupić Aquael Turbo Filter 2000 (będzie działał jako mechanik, jeśli może działać jako biolog i mechanik to tak też będę mógł zrobić) 

 

Edytowane przez _Trolek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do 300zl to ciężko wybrać dobry kubełek. Jbl e902 miałem u siebie w akwarium 100l. Super cichy, ale do 300l za mało. To co piszą producenci odnośnie tego do jakiego niby akwarium się nadaje kubeł to traktują przymrozenien oka. Podziel to co najmniej przez 2. 

Może Ikola 600max? 

Edytowane przez Pikczer
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za odpowiedź teraz już trochę więcej wiem o filtrach zewnętrznych. Poczytam sobie o tym filtrze trochę i jeśli się na niego zdecyduję to możliwe , że go zakupię. Co prawda jest trochę droższy niż planowałem wydać ale jeśli z rybkami ma być wszystko dobrze to już wolę wydać trochę więcej niż planowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami lepiej zwolnić i poczekać dłużej ale kupić dobry filtr. Jak kupisz w pośpiechu słaby, bo budżet był za mały to czy później wyjdzie ekonomicznie jak będziesz chciał go sprzedać i kupić lepszy? Opisuje własne doświadczenia:) 

Jeśli masz czas i wyobraźnię to poczytaj też o filtracji za tłem, hamburgach, kaseciakach. Wygodna i bardzo dobra forma filtracji i tutaj też z budżetem będzie lepiej. 

Ja nie miałem czasu więc jadę na kubełkach. A w dzisiejszych czasach prąd drogi etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start zbiornika planuję na marzec więc trochę jeszcze czasu mam nad za stanowieniem się jaki filtr kupić. Czy jeśli kupił bym jednak tą Ikolę 600 max to dobrze sprawowała by się jako biolog? Chciał bym też kupić jakiś filtr wewnętrzny żeby działał jako mechanik. Myślałem nad Aquael Turbo Filter 2000 (tutaj jest też możliwość dodania ceramiki lub jakiegoś innego złoża na bakterie. Tylko jeśli sam filtr zewnętrzny da radę jako biolog to czy jest sens kupować ten filtr) albo Aquael Circulator 2000. A może ty masz inne propozycje co do filtra wewnętrznego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie wystartowałeś z zakupami to polecam zapoznać się z tematem filtracji w module lub filtra kasetowego. Jeśli masz jakiekolwiek zdolności manualne to powinieneś sobie poradzić. Ja żałuję, że nikt mi nie podpowiedział takiej możliwości przy starcie zbiornika. Za 300zł wydaje mi się, że powinno się udać taki filtr zmajstrować. Filtracja na bardzo dobrym poziomie (jeśli odpowiednio dobierze się pompę oraz media filtracyjne), filtr praktycznie bezobsługowy przez długi czas, filtra nie widać jeśli dobrze go wkomponujesz i co dla mnie najważniejsze - woda nie opuszcza zbiornika. Nie ma mowy o jakimś wycieku. 

Edytowane przez Vrzechu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tetra Ex 1200 bardzo.dobry i bezawaryjny filtr. Z tej serii miałem kilka w różnych wielkościach i żaden mi nigdy nie ciekł. Długowieczne i bezawaryjne. Z tym że ja kubeł odpalam i zapominam, nie grzebie w nim raz w tygodniu. A jak już otwieram, to zawsze wazelina na uszczelki i nic nie cieknie. Niestety, jeżeli ma to być Malawi, to 1200 za słaby na biologię i mechanikę. Z twojej listy tylko Aqael ale w wersji 2000 może sobie poradzić wg mnie. Tych HW nie znam, więc się nie wypowiem, być może ten z pompą 2000 litrów pociągnie, jeżeli faktycznie ma taką wydajność Zakładam że Ikola będzie miała podobne osiągnięcia do Tetry, więc pewnie bez dodatkowego mechanika się nie obejdzie. Co będzie też dobre, bo będziesz miał dwa źródła wzbudzające cyrkulację w zbiorniku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.