Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam planuję akwarium malawi (300l) mam kilka pytań o filtr 

1.Szukałem na różnych forach informacji dotyczących filtrów do akwarium malawi i tych filtrów jest tyle że nie wiem który wybrać czytałem różne opinie na temat filtrów i jedni piszą że wszystko jest ok drudzy że leje się woda i filtr się nie nadaje stąd moje pytanie jaki filtr zewnętrzny wybrać do akwarium 300l? 

2.Chciał bym się zmieścić w funduszach do 300 zł czy kupię jakiś dobry filtr w tych granicach? 

3.Znalazłem kilka filtrów i czy któryś z nich nadawał by się do mojego akwarium?

- Tetra Ex 1200 plus  (tutaj czytałem że podobno uszczelki się psują często) 

- SunSun HW-304A 

- JBL Cristalprofi e901 greenline 

- SunSun HW 302 

- Aquael Ultramax 1500 

Chciał bym kupić porządny filtr żeby te 300l nie wylało mi się na podłogę bo tego bym nie chciał. Pytam też się o filtry zewnętrzne dlatego że nie mam nic o nich pojęcia jaki by był dobry ponieważ nigdy nie miałem styczności z kubełkiem.

Jako wewnętrzny planuję kupić Aquael Turbo Filter 2000 (będzie działał jako mechanik, jeśli może działać jako biolog i mechanik to tak też będę mógł zrobić) 

 

Edytowane przez _Trolek_
Opublikowano (edytowane)

Witam, do 300zl to ciężko wybrać dobry kubełek. Jbl e902 miałem u siebie w akwarium 100l. Super cichy, ale do 300l za mało. To co piszą producenci odnośnie tego do jakiego niby akwarium się nadaje kubeł to traktują przymrozenien oka. Podziel to co najmniej przez 2. 

Może Ikola 600max? 

Edytowane przez Pikczer
  • Lubię to 4
Opublikowano

Dobra dzięki za odpowiedź teraz już trochę więcej wiem o filtrach zewnętrznych. Poczytam sobie o tym filtrze trochę i jeśli się na niego zdecyduję to możliwe , że go zakupię. Co prawda jest trochę droższy niż planowałem wydać ale jeśli z rybkami ma być wszystko dobrze to już wolę wydać trochę więcej niż planowałem. 

Opublikowano

Czasami lepiej zwolnić i poczekać dłużej ale kupić dobry filtr. Jak kupisz w pośpiechu słaby, bo budżet był za mały to czy później wyjdzie ekonomicznie jak będziesz chciał go sprzedać i kupić lepszy? Opisuje własne doświadczenia:) 

Jeśli masz czas i wyobraźnię to poczytaj też o filtracji za tłem, hamburgach, kaseciakach. Wygodna i bardzo dobra forma filtracji i tutaj też z budżetem będzie lepiej. 

Ja nie miałem czasu więc jadę na kubełkach. A w dzisiejszych czasach prąd drogi etc...

Opublikowano

Start zbiornika planuję na marzec więc trochę jeszcze czasu mam nad za stanowieniem się jaki filtr kupić. Czy jeśli kupił bym jednak tą Ikolę 600 max to dobrze sprawowała by się jako biolog? Chciał bym też kupić jakiś filtr wewnętrzny żeby działał jako mechanik. Myślałem nad Aquael Turbo Filter 2000 (tutaj jest też możliwość dodania ceramiki lub jakiegoś innego złoża na bakterie. Tylko jeśli sam filtr zewnętrzny da radę jako biolog to czy jest sens kupować ten filtr) albo Aquael Circulator 2000. A może ty masz inne propozycje co do filtra wewnętrznego? 

Opublikowano (edytowane)

Jeśli jeszcze nie wystartowałeś z zakupami to polecam zapoznać się z tematem filtracji w module lub filtra kasetowego. Jeśli masz jakiekolwiek zdolności manualne to powinieneś sobie poradzić. Ja żałuję, że nikt mi nie podpowiedział takiej możliwości przy starcie zbiornika. Za 300zł wydaje mi się, że powinno się udać taki filtr zmajstrować. Filtracja na bardzo dobrym poziomie (jeśli odpowiednio dobierze się pompę oraz media filtracyjne), filtr praktycznie bezobsługowy przez długi czas, filtra nie widać jeśli dobrze go wkomponujesz i co dla mnie najważniejsze - woda nie opuszcza zbiornika. Nie ma mowy o jakimś wycieku. 

Edytowane przez Vrzechu
  • Lubię to 1
Opublikowano

Tetra Ex 1200 bardzo.dobry i bezawaryjny filtr. Z tej serii miałem kilka w różnych wielkościach i żaden mi nigdy nie ciekł. Długowieczne i bezawaryjne. Z tym że ja kubeł odpalam i zapominam, nie grzebie w nim raz w tygodniu. A jak już otwieram, to zawsze wazelina na uszczelki i nic nie cieknie. Niestety, jeżeli ma to być Malawi, to 1200 za słaby na biologię i mechanikę. Z twojej listy tylko Aqael ale w wersji 2000 może sobie poradzić wg mnie. Tych HW nie znam, więc się nie wypowiem, być może ten z pompą 2000 litrów pociągnie, jeżeli faktycznie ma taką wydajność Zakładam że Ikola będzie miała podobne osiągnięcia do Tetry, więc pewnie bez dodatkowego mechanika się nie obejdzie. Co będzie też dobre, bo będziesz miał dwa źródła wzbudzające cyrkulację w zbiorniku.

  • Lubię to 2
Opublikowano

@pulpet miałem u siebie dwa filtry Tetra EX1200 (tylko 1200 nie 1200 plus) obydwa miały fontanne spod tego przycisku do zalewania filtra :P u mnie ten filtr jest już na czarnej liście :P 

Opublikowano

A ja jak dobrze liczę miałem pięć szt. od 600 do 1200. Swoją pięcioletnią 1200 która chodzila w 240 zamontowałem ostatnio u znajomego i żadnych kłopotów nie zgłasza. Cóż. Może pechowo trafiłeś.

  • Lubię to 1
Opublikowano

@pulpet zapewne tak jak piszesz, po prostu nie miałem szczęścia. Nie mniej jednak teraz kombinuję jak z moich dwóch kubbełków (jbl e1902 oraz jbl e1501) zrobić dwa filtry w modułach podwieszonych bez rozbierania aranżacji ;) 

  • Lubię to 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Sprzedam w bardzo dobrym stanie dwa filtry AQUAEL ULTRAMAX 1500 wraz z pudełkami i akcesoriami.  Cena za oba to 500 zł. Przesyłka w cenie. Oferta tylko tutaj i tylko dla osób z forum.   🍻  
    • @Duckdub coś nie działa  
    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.