Skocz do zawartości

Cylkulator do akwarium


E0nNIk

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, rafalniski napisał(a):

Mam wersję z klasycznym kontrolerem (bez WiFi). 

Czyli nie masz żadnego prefiltra poza tym wbudowanym w filtrze? Może masz za dużo napakowania do filtra i dlatego nie daje rady. Kiedy ostatni raz do niego zaglądałeś? Wirnik w filtrze tak samo może się zaglucić. 

Sprawdzałeś węże czy nie są zarośnięte? Najlepiej to widać jak podswietlisz je latarką.

Rzeczywiście zakres regulacji jest tak duży jak piszą na opakowaniu? od 400-10000l? 

Jaką masz moc ustawioną w swoim 210cm akwarium?

Filtr jest nowy, ma może z miesiąc, ale wylot mam ustawiony w stronę tafli wody, aby ją wzburzał, węże są czyste jak łza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, E0nNIk napisał(a):

Jaką masz moc ustawioną w swoim 210cm akwarium?

U mnie chodzi tak na pół gwizdka. Co jakiś czas go podkręcam bo cyrkulator też zarasta :-) Po czyszczeniu znowu skręcam jego obroty. 

Wstaw fotkę akwarium oraz jak masz ustawiony wylot. Bez tego ciężko coś powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rafalniski napisał(a):

U mnie chodzi tak na pół gwizdka. Co jakiś czas go podkręcam bo cyrkulator też zarasta 🙂 Po czyszczeniu znowu skręcam jego obroty. 

Wstaw fotkę akwarium oraz jak masz ustawiony wylot. Bez tego ciężko coś powiedzieć. 

Domyślam się, ze zaraz zostanę zjedzony za nienaturalne ustawienie kamieni, ale mi się tak podoba i mam sklejone wszystko silikonem(zrobiła się z tego jedna bryła, nie rozdziele już tego, a musiałbym skrobać silikon z kamieni)

Uprzedzając pytania jak to można trzymać molinezje z pyszczakami od razu odpowiadam, ze sam tego nie pojmuję, ale ta molinezja ma bardzo ciekawy charakter. Źle się czuje w akwarium 100l natomiast z pyszczakami czuje się rewelacyjnie, gania pyszczaki jak szalona nawet ma swoją grotę do której żadne pyszczaki nie wpływają, odnoszę wrażenie, iż zachowuje się jak samiec alfa, jest już z nimi sporo czasu, kompletnie nic zlego się jej nie dzieje

20230217_203703.jpg

20230217_203540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rafalniski napisał(a):

Przy takim wystroju woda powinna krążyć po akwarium bez większych oporów. 

Jak wyciągniesz wylot spod wody to jak daleko sika z niego woda? 

Aktualnie została wyjęta gąbka z koszyka od wlotu i woda krąży bez oporu, ale czasem zostaną na piasku jakieś odchody, które nie ulegają tak łatwo.

Woda sika tak mniej więcej do polowy akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, E0nNIk napisał(a):

Tak, dokładnie, ale nie jest to moje jedyne akwarium.

Filtracja biologiczna oraz rybki zostały przeniesiona z innego akwarium do tego

Oki. Tak pytałem z wrodzonej podejrzliwości😜. Ryb mało, powinno być ok. Chociaż ja nie jestem fanem takich startów ma szybko.

 

Edytowane przez pulpet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pulpet napisał(a):

Oki. Tak pytałem z wrodzonej podejrzliwości😜. Ryb mało, powinno być ok. Chociaż ja nie jestem fanem takich startów ma szybko.

 

Woda testowana kropelkowym jbl, wszystkie parametry były ideolo, tylko twardość całkowitą mam na poziomie 21, ale z tego co wyczytałem przy naszym biotopie nie gra to, aż tak dużej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.