Skocz do zawartości

Ocena aranżacji


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo nienaturalne ułożenie. Popatrz do galerii, znajdziesz mnóstwo fajnych aranżacji, coś Cię może zainspiruje. Postaraj się o kilka większych brył, bo taką kaszę ciężko będzie ułożyć w coś, co będzie oko cieszyć i z czego ryby będą miały pożytek.  Czy dobrze rozumiem, że kleiłeś kamienie silikonem? Jeśli tak, to nie jest dobre rozwiązanie.

 

 

 

Edytowane przez pulpet
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, pulpet napisał(a):

Bardzo nienaturalne ułożenie. Popatrz do galerii, znajdziesz mnóstwo fajnych aranżacji, coś Cię może zainspiruje. Postaraj się o kilka większych brył, bo taką kaszę ciężko będzie ułożyć w coś, co będzie oko cieszyć i z czego ryby będą miały pożytek.  Czy dobrze rozumiem, że kleiłeś kamienie silikonem? Jeśli tak, to nie jest dobre rozwiązanie.

 

 

 

Tak, silikonem akwarystycznym, dlaczego nie jest to dobre rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, E0nNIk napisał(a):

itam, poproszę o ocenę aranżacji, jest to moje pierwsze malawi,

Mówiąc delikatnie jest  nieciekawie.  Ale jak sam piszesz jest to Twoje pierwsze akwa  stąd pewnie jest jak jest.  Może zajrzyj do naszej galerii  do działu AKWARIA a znajdziesz tam bardzo dużo, bardzo fajnych zbiorników do inspiracji.  Wyrzuć tego białego ( wapień) i masz naprawdę potencjał w kamieniach do bardzo fajnej aranżacji.  Nie jest to krytyka bo mi się tak podoba.  T y możesz mieć odmienne zdanie i będzie to uszanowane. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Andrzej Głuszyca napisał(a):

Mówiąc delikatnie jest  nieciekawie.  Ale jak sam piszesz jest to Twoje pierwsze akwa  stąd pewnie jest jak jest.  Może zajrzyj do naszej galerii  do działu AKWARIA a znajdziesz tam bardzo dużo, bardzo fajnych zbiorników do inspiracji.  Wyrzuć tego białego ( wapień) i masz naprawdę potencjał w kamieniach do bardzo fajnej aranżacji.  Nie jest to krytyka bo mi się tak podoba.  T y możesz mieć odmienne zdanie i będzie to uszanowane. 

Kupiłem tego białego jako marco rock, jest to wapien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, E0nNIk napisał(a):

Tak, silikonem akwarystycznym, dlaczego nie jest to dobre rozwiazanie?

Połączenia silikon kamień nie są zbyt trwałe. Zwłaszcza w lekko zasadowej wodzie, takiej jaką mamy w swoich akwariach, silikon szybko twardnieje i odłazi od kamienia. Czyli w niedalekiej przyszłości katastrofa budowlana mocno prawdopodobna. Wszelkie kamienne konstrukcje powinny stać stabilnie pod własnym ciężarem. Trzeba je ustawić tak, żeby się nie osunęły samoczynnie, czy przy jakichś pracach pielęgnacyjnych w akwarium. Da się to zrobić, bo wszyscy tak mamy😉.

Edytowane przez pulpet
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pulpet napisał(a):

Połączenia silikon kamień nie są zbyt trwałe. Zwłaszcza w lekko zasadowej wodzie, takiej jaką mamy w swoich akwariach, silikon szybko twardnieje i odłazi od kamienia. Czyli w niedalekiej przyszłości katastrofa budowlana mocno prawdopodobna. Wszelkie kamienne konstrukcje powinny stać stabilnie pod własnym ciężarem. Trzeba je ustawić tak, żeby się nie osunęły samoczynnie, czy przy jakichś pracach pielęgnacyjnych w akwarium. Da się to zrobić, bo wszyscy tak mamy😉.

Akurat kamienie ustawiłem tak, ze każdy stał bez silikonu, dodalem go tylko dla pewnosci, ze nic się nie przewróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, E0nNIk napisał(a):

Kupiłem tego białego jako marco rock, jest to wapien?

Wygląda jak wapień ale faktycznie to marco rock. To jest bez znaczenia. Wg mnie po prostu nie pasuje wizualnie do naszego biotopu i pozostałych kamieni. Ale sprawa estetyki to Twoja sprawa i Ty zrobisz jak chcesz.  Masz potencjał. Jak go wykorzystasz  tak będziesz swoje oczy cieszył.

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wapień jak chcesz to zostaw bo trochę stabilizuje PH jeśli się nie mylę, ale ukryj go, żeby tak nie wystawał, bo się rzuca w oczy na tle reszty. Ja nie mam tego problemu, bo mam pełno takich wapieni:)

A ustawieniem nie przejmuj się, jeszcze z 15 razy poprawisz i będzie dobrze 😁 Nie zawsze od razu wszystko się udaje. Ja też co jakiś czas coś delikatnie zmieniam. 

A co do silikonu to pewnego dnia sam do tego dojdziesz, że to nie był trafiony pomysł. Np jak coś będziesz grzebał w akwarium i wpadnie Ci zegarek w kamienie, a nie będziesz mógł ich ruszyć bo są przyklejone 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.