Skocz do zawartości

Wylot z kaseciaka


karus

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Moim zdaniem i czysto subiektywnie

Co do przeplywu, zakładam że realnie uzyskasz koło 1000 l i to na biologię starczy, na krystalicznie czystą wodę (filtracja mechaniczna) raczej nie. Ciężko też będzie  ustawić wylot tak, żeby pogodzić ruch tafli wody i prawidłową cyrkulację. 

Co do objętości gąbki, to wszystko zależy od wielkości obsady i sposobu karmienia. Jeżeli nie przerybisz i nie będziesz  przekarmiać to powinno  wystarczyć.

Ja osobiście jestem miłośnikiem nadfiltracji i sporych przepływów w Malawi.  Więc pewnie bym dał dwa razy więcej przepływu, najlepiej dwa wyloty i że dwa razy więcej gąbki. 

I moim zdaniem 45 ppi to stanowczo za gęsta gąbka. Celował bym w 20

Edytowane przez pulpet
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kaseciaka gąbka ppi 45 będzie odpowiednia, ale raz na tydzień trzeba ją wyczyścić. 

Wydaje mi się że atman 306 będzie trochę za mocny do długości 120cm, a nie ma regulacji. Ja miałem tą pompę w akwarium 138cm i trochę wydmuchiwała piasek w jednym końcu. 

Wylot może być kilka centymetrów pod powierzchnią wody, wtedy dobrze łamie taflę i napowietrza. Do Atmana 306 pasuje rura 1/2 cala, trzeba tylko trochę podszlifować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pulpet napisał(a):

Ja osobiście jestem miłośnikiem nadfiltracji i sporych przepływów w Malawi.  Więc pewnie bym dał dwa razy więcej przepływu, najlepiej dwa wyloty i że dwa razy więcej gąbki.

I to jest dobre założenie - wtedy chorób zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka 15x5cm w zupełności wystarczy i koniecznie daj 45ppi, wcale nie trzeba jej czyścić co tydzień. Ja u siebie czyszczę ją, jak znacznie spada poziom wody w kasecie mniej więcej co 3-4tyg. 

Mam gąbkę o wymiarach 25x5x50

Akwarium 1050l pompa jebao 3000.

Co do pompy do Twojego akwarium to trzeba sprawdzić.

Mam drugie akwarium 90x50x50 

Filtracja w module "h" firmy btn i tam siedzą 2 pompy, hydor pico 1150.

Abyśmy się dobrze zrozumieli, nie sugeruję Tobie abyś umieścił w kasecie dwie mniejsze pompy, bo będzie głośno, tylko tym wpisem chciałem pokazać, że siłę pompy trzeba dobrać indywidualnie.

Moją kaseta jest wbudowana w tło, więc w ogóle jej nie widać.

Natomiast jeżeli miałbym ją mieć na widoku, to zdecydowanie polecam moduł filtracyjny, można też taki wykonać samemu że styropianu.

Kaseta ma tą wadę, że potrafi nieźle rezonować przy pompach klasycznych.

Aby było cicho to tylko jebao DC

Edytowane przez jaras
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.