Skocz do zawartości

Przezroczyste odchody


Navia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę Ciebie zniechęcać, ale aranż tego akwarium nijak nie pasuję do biotopu Malawi, pomijając obsadę, bo to osobny temat.

Ryby z biotopu Malawi powinno się pielęgnować w haremach 1+3-4

a nie po jednym z danego gatunku. W ten sposób nigdy nie zaobserwujesz naturalnych zachowań ryb....Kwiatki są fajne, ale w ogródku, w dodatku jak są prawdziwe, zamki też są fajne- ale na lądzie. 

Moim zdaniem akwarium do poprawy w 100%

Co bym zrobił, to oddał ryby z powrotem do sklepu i zaczął od nowa, przedtem poczytając forum - dział podstawy.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jaras napisał(a):

Nie chcę Ciebie zniechęcać, ale aranż tego akwarium nijak nie pasuję do biotopu Malawi, pomijając obsadę, bo to osobny temat.

Ryby z biotopu Malawi powinno się pielęgnować w haremach 1+3-4

a nie po jednym z danego gatunku. W ten sposób nigdy nie zaobserwujesz naturalnych zachowań ryb....Kwiatki są fajne, ale w ogródku, w dodatku jak są prawdziwe, zamki też są fajne- ale na lądzie. 

Moim zdaniem akwarium do poprawy w 100%

Co bym zrobił, to oddał ryby z powrotem do sklepu i zaczął od nowa, przedtem poczytając forum - dział podstawy.

 

Cóż, aranż robiony pod nadzorem 8 latki ;)

dała się namówić na małe zmiany, ale więcej kamieni moja szafka nie udźwignie (w sumie jestem w szoku, że jeszcze się nie rozpadła 😅

Rośliny żywe lubię u kogoś :) za dużo z nimi zabawy 

W zamku chowały się jak byle małe, więc spełniał rolę fortecy.

Rybki, które mam zostały zamówione od hodowcy w dokładnie takim zestawieniu, na zasadzie- ciekawa różnorodność. Nikt nawet nie zasugerował, że to nie jest dobre wyjście, a i w zoologicznym są wszystkie razem, co niestety wprowadza w błąd. 

Dopiero niedawno zaczęłam interesować się co i jak czytając forum, jednak jak je ostatecznie dobrać - to dla mnie czarna magia. 

Na razie zmieniam pokarm, moczę granulki i zobaczymy czy problem z przezroczystą kupą się skończy :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pokarmy które masz możesz wszystkie wyrzucić.

Kup pokarm naturefood, konkretnie takie:

- Premium Cichlid Plant - M (to pokarm roślinny)

- Premium Cichlid - M (pokarm mięsny)

problem z przezroczystą kupą skończy się,

i nie dawaj żadnych mrożonek.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na początku to trochę czarna magia. Tak w skrócie, Aulonocara to non-Mbuna, mięsne pokarmy, większe rosną i to akwarium jest bardzo za ciasne. 

Mbuna to pozostałe gatunki, które masz, roślinożerne zdecydowanie bardziej, mniejsze ale bardziej "agresywne". Potrzebują dużo kryjówek, do których mogą wpłynąć.  Statystycznie najczęściej do małych akwariów polecane są Saulosi. 

Tak z doświadczenia własnego, to ten ładny, fajny pyszczak złocisty pewnego dnia wymorduje większość tych ryb, które masz, nawet jeśli będą większe od niego. Poczytaj i jak czegoś nie zrozumiesz to poczytaj jeszcze kilka razy:) Poogladaj galerię tu na forum, Poogladaj zdjęcia, urywki tematów przejrzyj i zacznie powoli tworzyć się w głowie jakiś realny plan. 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pikczer napisał(a):

Tak z doświadczenia własnego, to ten ładny, fajny pyszczak złocisty pewnego dnia wymorduje większość tych ryb, które masz, nawet jeśli będą większe od niego.

A zapewne zacznie od biednego maingano 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, E.szczors napisał(a):

Rośliny żywe lubię u kogoś :) za dużo z nimi zabawy 

W naszym biotopie całkowicie zbędne.

3 godziny temu, E.szczors napisał(a):

W zamku chowały się jak byle małe, więc spełniał rolę fortecy.

W sposób naturalny tę funkcję tworzą między innym kamienie. Ułożone w sposób naturalny odmienią twoje akwa. Zajrzyj donaszej galerii.

3 godziny temu, E.szczors napisał(a):

Dopiero niedawno zaczęłam interesować się co i jak czytając forum, jednak jak je ostatecznie dobrać - to dla mnie czarna magi

Dlatego pytaj tutaj a nie gościa ze sklepy , który ma inne priorytety.

Rób to tylko w działach do tego przeznaczonych a uzyskasz pełną i wartościową pomoc od kolegów.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@did Maingano nigdy nie miałem ale to chyba też niezłe "kozaki" są? W tym akwarium to taka mieszanka wybuchowa pływa. Kiedyś miałem podobną, ale zamiast Maingano to był Livingston. Też w zoologicznym zakup. Panie, spokojne ryby, potulne jak baranki. Też zakup z Córką 😁 O ta ładna, ta kolorowa a ta ciekawska. Zakupy w lutym, a jakoś we wrześniu pływał Livingston i złocisty. Reszta w miesiąc nagle wybita. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@E.szczors u mnie pomogły tabletki sera bakto tabs. Dla mnie to takie przeczyszczające tabletki dla ryb.

Jeśli masz np. allegro smart. To możesz kupić np. 4 różne pokarmy dla ryb w dobrej cenie. Spirulinę w płatkach, artemię w płatkach i do tego jakieś dwa granulaty roślinne.

Co do wystroju to Wam się ma podobać, byle nie było elementów, o które ryba może się skaleczyć lub zakleszczyć. Nie mam nic przeciwko wszelkim zamkom, płetwonurkom, czaszkom i sztucznym roślinkom jeśli zwierzęciu nie dzieje się krzywda.

Co do obsady to zdecydowanie pomyśl o zmianach, a im większe to w tym biotopie można już tworzyć naprawdę ciekawe kolorowe obsady.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek_De napisał(a):

I w tym momencie proponuję zakończyć doradztwo na temat wystroju czy doboru obsady. Przypominam, jesteśmy w dziale choroby...

Zgadzam się, dziękuję Wam bardzo za pomoc i konstruktywną krytykę 🙌 :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.