Skocz do zawartości

Przezroczyste odchody


Navia

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20230104_163948.thumb.jpg.747b3d76036c4aa808c27ae0b8b52103.jpgwielkość akwarium - 112 litra

- obsada 

Pyszczak złocisty, maingano, soulusi, zebra red, aulonocara calico, zbrojniki. 

- filtracja - Filtr wewnętrzny gąbkowy Aquael Turbo 1000 109403, dodatkowo filtr wewnętrzny gąbkowy Jeneca JEGLB-600 jako deszczownica. 

- parametry wody NO2 - 0, NO3 - 10, ph 7,6, TwO i TwW nie mam i nigdy nie robiłam. Wodę w kranie mam głębinową, średnio twardą, nie chlorowaną, Używam aquatest 

- sposób karmienia 2x dziennie pokarm granulowany chico wymieszany z płatkami tropical bio-vit - przysłowiowa szczypta, 3x w tyg spirulina w platkach, 1x w tyg mrożony solowiec. 

- podmiany wody - 1x w tygodniu, około 10 litrów 

Ryby zachowują się normalnie, są ruchliwe i wszystko je interesuje, na pokarm się rzucają wszystkie, żadna nie wygląda na osowiałą lub wychudzoną. Te, które podejrzałam robią krótkie czarne kupki, ale z wody co jakiś czas wyławiam przezroczystą długą kupę. Chciała bym zadziałać zanim coś poważnego zacznie się dziać, ale nie wiem czy to pasożyty czy coś innego... 

Raz na jakiś czas któraś ociera się o podloze lub skały, ale przyuwazylam to może ze 3 razy... IMG_20230104_163542.thumb.jpg.b05f958e46f76a7e9152d45869c2f4dd.jpg

Edytowane przez E.szczors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, E.szczors napisał(a):

Chciała bym zadziałać zanim coś poważnego zacznie się dziać

Na początek proponuję poniższy temat.

I zanim zacznie się dziać coś na prawdę poważnego to zostaw tylko Saulosi, resztę oddaj do sklepu. Ryby, które kupiłaś nie nadają się do trzymania razem w tak małym akwarium. Sorry, ale wszystko co mogłaś zrobić źle już zrobiłaś, włącznie z karmieniem. Nie podawaj rybom granulatu jeśli nie masz doświadczenia i nie karm pyszczaków ochotką! To może być powód przezroczystych odchodów. 

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest odpowiedź na moje pytanie.  Ryb jest raptem 6. 

Ryby od pół roku są razem w zbiorniku, a to co się dzieje, nie jest spowodowane doborem obsady. 

Dlaczego granulat jest złym wyborem? 

Już widzę, że źle podałam, to solowiec

Edytowane przez E.szczors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że granulat jest zły. Przy nieodpowiednim karmieniu nim, można rybom zrobić krzywdę. Granulaty w większości pęcznieją po kontakcie z wodą, dlatego należy je moczyć na chwilę przed podaniem. Mając pewne doświadczenie w podawaniu granulatów wiemy które należy moczyć, a których nie. I teraz nie trzeba wielkiej wyobraźni aby przewidzieć co dzieje się z delikatnym przewodem pokarmowym ryby gdy znajdujący się w nim granulat nagle zaczyna zwiększać swą objętość (czasem nawet dwu/trzy krotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, E.szczors napisał(a):

le z wody co jakiś czas wyławiam przezroczystą długą kupę

Ewidentnie źle dobrany pokarm jest tego przyczyną. 

 

2 godziny temu, E.szczors napisał(a):

Te, które podejrzałam robią krótkie czarne kupki, ale z wody co jakiś czas wyławiam przezroczystą długą kupę

Szkoda , że nie napisałeś która to ryba.

Tak na marginesie.. prędzej czy później będziesz miał problemy z obsadą.  Albo ryby wpadną w marazm.  112 jest definitywnie zbyt małe na te ryby. Ale to nie ten dział. Ja Ci tylko zasygnalizowałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej Głuszyca napisał(a):

Ewidentnie źle dobrany pokarm jest tego przyczyną. 

 

Szkoda , że nie napisałeś która to ryba.

Tak na marginesie.. prędzej czy później będziesz miał problemy z obsadą.  Albo ryby wpadną w marazm.  112 jest definitywnie zbyt małe na te ryby. Ale to nie ten dział. Ja Ci tylko zasygnalizowałem.

Przyjze się i napiszę, bo teraz nie pamiętam. 

Mam w planie większy zbiornik, zresztą nie wiem ile pań lub panów będzie trzeba dokupić... 

 

2 godziny temu, Bartek_De napisał(a):

Nie napisałem, że granulat jest zły. Przy nieodpowiednim karmieniu nim, można rybom zrobić krzywdę. Granulaty w większości pęcznieją po kontakcie z wodą, dlatego należy je moczyć na chwilę przed podaniem. Mając pewne doświadczenie w podawaniu granulatów wiemy które należy moczyć, a których nie. I teraz nie trzeba wielkiej wyobraźni aby przewidzieć co dzieje się z delikatnym przewodem pokarmowym ryby gdy znajdujący się w nim granulat nagle zaczyna zwiększać swą objętość (czasem nawet dwu/trzy krotnie).

To mi nie przyszło do głowy... Kosztowny błąd... Dzięki za doinformowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temat na inny dział ale warto się zastanowić już teraz.

44 minuty temu, E.szczors napisał(a):

To mi nie przyszło do głowy... Kosztowny błąd... Dzięki za doinformowanie

Warto poczytać miedzy innymi ten temat:

Oraz poniższy:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.