Capricorn39 Opublikowano 3 Grudnia 2022 #1 Opublikowano 3 Grudnia 2022 Witam serdecznie, Jestem facetem z Krakowa w średnim wieku , akwarystyką zajmuje się już dość długo. Kiedyś miałem zbiorniki z biotopem Malawi i Tanganiki, aktualnie posiadam akwarium towarzyskie. Mam zbiornik 240L niestety z przyczyn zdrowotnych trochę zaniedbane w ostatnim czasie i chciałbym go przerobić i ponownie w nim założyć biotop Malawi. Szukam pomocy jakiegoś pasjonata z Krakowa, który przerobi mi aktualne akwarium na Malawi, w celu wyjaśnienia dodam, ze zajmowałem się zawsze wszystkim sam, ale niestety aktualny stan zdrowia nie pozwala mi na takie prace. A moja żona nie poradzi sobie z tym. Jestem w stanie w miarę możliwości odwdzięczyć się jakoś za pomoc, czy to finansowo czy w inny sposób, w rozsądnych granicach ( jestem na rencie). Chyba nie stać mnie na zatrudnienie do tego profesjonalnej firmy. Proszę o kontakt kogoś, kto byłby w stanie i chciałby się podjąć takiego zadnia. pozdrawiam Tomasz 1
ziemniak Opublikowano 3 Grudnia 2022 #2 Opublikowano 3 Grudnia 2022 Jeśli masz już zbiornik w miejscu docelowym to poproś kogoś z rodziny, znajomych aby kupił kilka głazów od 5 do 20 kg. Najlepiej serpentynit na składzie budowlanym. Wyczyścił i ułożył w zbiorniku na czymś typu spienione pcv. Do tego piasek - wystarczy nawet 20 kg. Sklepy typu wodna kraina mają gotowe do użycia- polecam. Filtrację już pewnie sam sobie ogarniesz. Jeśli miałeś malawi to sam wiesz, że tu wiele nie potrzeba do szczęścia i dobrze funkcjonującego zbiornika. Obsadę wymyśl sobie jakieś dwa gatunki z mniejszej mbuny i tyle. Życzę powodzenia i koniecznie pochwal się zdjęciami. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się