Skocz do zawartości

jakie filtry do 375l


niesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Przemyśl jeszcze głowicę AT203, mi sision ja polecał i zdecydowałem się na to i powiem Ci że nie żałuje, pianka ma znacznie większą powierzchnię filtracyjną niż Weipro, nie ma też regulacji położenia strumienia. Poza tym ten pobór prądu (jak już kiedyś ktoś tu na forum pisał) przyda się w przypadku zanieczyszczonej pianki wkładów, będzie miał moc jeszcze ciągnąć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być niestety problem, żeby Ci odpowiedzieć na pytania dotyczące Jebao/Aqua Nova. Zwłaszcza odnośnie zapychania. Miesiąc czy dwa, to za mało. Jeśli musisz kupić filtr teraz, albo postaw na droższy ale sprawdzony sprzęt, albo zaryzykuj i kup chińczyka. W sumie żadnego głośnego obrabiania tego filtra nie było, więc może się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty masz tego aqua nova czy widziałes u kogos? jesli chodzi o atmana to moze macie racje.gąbke schowam za skałkami tak wiec bedzie ok.tylko zawsze mnie wkurza jak wyjmuje to do czyszczenia i wszystkie syfy z gąbki lądują znowu w wodzie.w filtrach z wkładem obudowanym jednak jest tego duzo mniej tyle ze nie mają takiej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się podłączę pod topic bo nie chce bałaganu robić..

co jako wewnętrzne polecicie do 425l - 170 x 50 x 50 ?

jako zewn . planuje eheim 2228 (starczy IMHO)

wewnętrzny - tu jestem w rozterce: albo pompa at203 z gąbką albo dwa weipro TC1000/1500 na przeciwległych bokach... nie wiem po prostu jakie rozwiązanie sprawdzi się lepiej przy takiej długości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja mam filtrację na Atmanach. Nie mam Aqua Novy. Oglądałem w sklepie tylko.


Opadający syfek z gąbki to niestety minus pompy, ale mimo wszystko ja wybieram takie rozwiązanie, zamiast wew z obudowanym wkładem.


Corten - at203 dałby radę, choć przy długości 170cm zastanowiłbym się nad dwoma, nieco słabszymi wew. Ten jeden Atman byłby taką dobrą filtracją, ale bez rewelacji, bo nawet 2000l przy 170cm to już nie jest jakiś szokujący wynik. Najlepiej, gdyby ktoś kto ma podobne akwa wypowiedział się o swojej filtracji.


Możesz jeszcze zrobić tak: kupić At i zobaczyć, jak to wychodzi w praniu, jak źle, to dokupić słabszego na drugi koniec akwa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesiu - tak, to jest dobry sposób na rozmieszczenie filtracji.

corten - ja jednak dałbym at203 jako mocną pompę, nazwijmy ją główną, a na drugi koniec akwa słabszą, może nawet filtr wew, nie pompę. Dwie słabsze pompy/filtry jakoś mi nie pasują :twisted: opcja z większą i mniejszą pompą/filtrem chyba będzie bardziej efektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.