Skocz do zawartości

obsada do 375l


niesiu

Rekomendowane odpowiedzi

napisze troszke o tym jaki to ma byc zbiornik.

wymiary 150x50x50

pokrywa aluminiowa z oświetleniem 4x36W

grzałka 300W

filtr zewnętrzny- i tu prosze o porady jaki kupić?:

Atman cf-1200;Tetra tec ex 1200;JBL CRISTAL PROFI 500;JEBO 829;

filtr wewnętrzny??? aqua szut 550- potrzebny?

podłoże-piasek drobny + grys koralowy

kamienie-wapień filipiński w ilości ? nie wiem ile wejdzie ale pewnie z 30 kg

tło-narazie będzie folia niebieska z tułu ( podoba mi sie) a jak cos to tło 3d kamieniste dojdzie pozniej

jeśli chodzi o rybke ktora mi sie najbardziej podoba to jest to chyba : P. Saulosi ( jesli dobrze znalazlem.samce sa błękitne a samice żółte) poprawcie mnie jeśli się myle.do tego jeszcze taka P. fenostratus "senga point";Protomelas steveni taiwan. i ponowie pytanie odnośnie innych mieszkanców akwarium z jeziora malawi poza pyśkami ktore mozna chodowac razem


czekam na wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzny konieczny - przepływ powyżej 1200l/h wskazany . Ja mam Ferplast blumodular 03 w 150cm i jest za mały . Zamienie go pewnie za tydzien na 2000l/h - ten powinien juz zrobic jako taki ruch wody i sciągac też dośc dobrze syfek z dna :)

Kubełek - możesz zaryzykowac i kupic Aqua nova ( modelu nie pamietam ale był niedawno opisywany ) w rewelacyjnie niskiej cenie - ok 200zł , przy czym ma dosc duzo miejsca na wklady . Pisze zaryzykowac , gdyz nikt na forum nie uzywal go lub nie uzywa dłuzej niz miesiąc , chyba , że coś przeoczyłem .

A co do saulosi to fajny wybór własnie ze względu na dwukolorowy gatunek .

Skałki - nie wiem jak ciężki jest wapień filipiński ale mi do akwa 150x50 weszło ok60kg serpentynitu - to tak dla porównania.

P.S. 4x36W - nie bedzie za jasno ? Ja mam w 60cm 3x36 i jest całkiem widno . Zrób jakis ciemniejszy wystrój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


filtr zewnętrzny- i tu prosze o porady jaki kupić?

filtr wewnętrzny??? aqua szut 550- potrzebny?


Proszę Ciebie o założenie wątku w odpowiednim dziale. Jak zaczniemy się tu rozpisywać na temat filtracji, to zrobi się spory bałagan.


kamienie-wapień filipiński w ilości ? nie wiem ile wejdzie ale pewnie z 30 kg


Na 10000% wejdzie więcej :wink: ale ile dokładnie, to nikt Ci nie napisze, przytargaj do domu więcej, powybierasz sobie, lepsze pójdą do akwa, a gorsze na skalniak do ogrodu :wink:


jeśli chodzi o rybke ktora mi sie najbardziej podoba to jest to chyba : P. Saulosi ( jesli dobrze znalazlem.samce sa błękitne a samice żółte) poprawcie mnie jeśli się myle.do tego jeszcze taka P. fenostratus "senga point";Protomelas steveni taiwan. i ponowie pytanie odnośnie innych mieszkanców akwarium z jeziora malawi poza pyśkami ktore mozna chodowac razem


Ja proponuję nie łączyć mbuny i nonmbuny. Jeśli podoba Ci się Saulosi, to na nim się skupmy. Wiadomo już, że to musi być coś spokojniejszego. Najczęściej proponowane: Sprengerae, Maingano. Jeszcze kwestia, czy chcesz mieć 3 czy 4 gatunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos filtrów to założe oddzielny wątek zgodnie z twoim postem.

jeśli chodzi o rybki to chcialbym miec 4 gatunki i najlepiej do siebie nie podobne.chodzi mi o to zeby mialy rozne kolory.

jeśli mial bym skalniak z wapienia to troszke drogo :D dlatego jak juz to musze wybrac dobrze. i teraz jeszcze prosze was o porade odnosnie 3 nastepnych gatunków.Sprengerae, ta mi sie podoba bardzo. na tą chwile nie wiem czy 4x36W to nie bedzie za duzo ale jesli tak to poprostu odlacze jedną czy 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 4 gatunki, to do Saulosi dodałbym Sprengerae. Moim zdaniem świetnie razem wyglądają w jednym zbiorniku. Można by dodać Maingano. Msobo nie proponuję, bo zrobi się żółto strasznie. Może Socolofi, bo raczej nie jest agresorem.


Jeśli zostawiłbyś zestawienie:

Saulosi

Sprengerae

Maingano

Socolofi

to sądzę, że żadnej ryby z innym gatunkiem byś nie pomylił. Może jednak wydawać Ci się zbyt niebiesko. Proponowałbym może Greshakei, tylko nie jestem pewien, jak zachowa się wobec Saulosi i Sprengerae. U mnie nie ma agresji poza gatunkiem, mam go 3 lata i nigdy nie doszło do walki z inną rybą. Może by się udało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saulosi

Sprengerae

Greshakei

te mi sie bardzo podobaja.no juz mi cos zaczyna świtać .dzieki

tylko czy te Greshakei nie beda za duze dla reszty?



Zobacz tez jak by Ci sie podobało :

Saulosi coral - samiec b.podobny do zwykłego a samiczki pomaranczowe

Sprengerae

Greshakei

Yelow tylko nie wiem jak zywieniowo ale u mnie pływaja razem i jest ok ( oprócz Greshakei ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.