Skocz do zawartości

3000L


Sndrea723

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczow.Jestem wstanie projektowania zbiornika w ksztalcie litery L prawie 3000 L osoba ktora ma je robić doradza mi jako filtracje cztery filtry oase 850 thermo zamiast sumpa .Zasysy i wyloty rozmieszczone tak jak na rys. Wy co sadzice wasze opinie bedzie to dzialac ?

2EEAF91B-B356-41E8-9514-A7325993CF70.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godny projekt 👍 Faktycznie mam eLkę ale znacznie mniejszą ok 900L więc tym większy szacunek.

Ale według mnie nie dasz rady opędzić takiego kolosa 4 kubłami z teoretycznym przepływem 1,5 tys L/h

Ja mam u siebie trzy moduły z pompami 2x2500L i 1x3500L a do tego kubły Eheim professionel 5e 700 i Fx6. I dopiero dołożenie tego ostatniego sprawiło, że ilość syfków w wodzie jest na poziomie, który jest dla mnie do zaakceptowania. 

Osobną sprawą jest cyrkulacja i ustawienie tak wylotów, żeby nie było pralki ani stref bez prądu. Ja dodatkowo dołożyłem jeszcze cyrkulator Jebao SOW-5 a i tak wciąż gdzieś zalegają mi odchody. Generalnie dość trudny temat ale efekt może cieszyć :) 

 

 

Tak to wygląda obecnie u mnie 

Bez tytułu.png

20211109_192828 (3).jpg

20211109_193417 (4).jpg

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny basen :) Dwa takie Oase 850 to fajnie ogarną akwarium np 500l. Mam dwa filtry o większym przepływie łącznym w akwarium 540l i wcale nie są za mocne. 

Koledzy dobrze radzą co i jak. Musi być dużo mocniejsza filtracja. Chyba najlepiej sump. Ja żałuję że go nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam 4304l litry i generalnie sam sump to ogarnia,  ale wspomagam się narurowcem... skoro już mam dziury w dnie... przyznaję, że L nigdy nie miałem,  ale jak widzę tu 2500 tu 2500 tu 3000 trochę się uśmiecham...

Moja pompa 8000 chodzi na 1/4 mocy aktualnie bierze 27w... woda czysta...

 

Może warto cyrkulator pod dobrym kontem? 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

Moje 360x90x80 ogarnia sump z pompą Jecod 8000 na połowie mocy i narurowiec w roli mechanika z pompą CO LFP ePCP 25-40/70.
Mam też hydroponikę i jeżeli chodzi o biologię to największą robotę odwala właśnie ona.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... jest arkusz do liczenia...

Planujesz obsadę (liczba ryb/rozmiar) - arkusz liczy masę karmy;a dalej dobierasz ilość mediów filtracyjnych do ilości karmy (celując w samoczyszczenie);  ustawiasz przepływ (zakładka obliczenia, aż uzyskasz krystaliczną wodę... (liczba bakterii poniżej 10 tyś ))... Z szacunków będzie wiadomo ile potrzeba pojemności na media i jaki przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.